Szukaj

Feministka chciała wytknąć obłudę obrońcom życia. Zamieściła fałszywkę. Celowo?

11-10-2016 21:59
Fałszywe okno życia w Radomiu Fot. Internet / Internet / screen
Podziel się

Do sieci trafiło przerobione zdjęcie okna życia z Radomia, które sugerowało, że Caritas dokonuje selekcji przy ratowaniu dzieci. Na zmanipulowanej fotografii umieszczono napisy: „Nie przyjmujemy noworodków z wadami genetycznymi!!!” - „Brak chętnych na adopcję”. W rzeczywistości na oknie życia widnieje napis: „Mamo – pozwól mi żyć!”. Fałszywe zdjęcie zostało udostępnione przez wiele osób, w tym przez Dorotę Jankowską, była działaczkę Twojego Ruchu.

Zdeklarowana feministka dodała też swój komentarz: „Stop obłudzie”. Lewicowe środowiska także podchwyciły ten temat i rozpisywały się o tym, jak podle zachowują się instytucje kościelne. Dziwi jednak fakt, że nikt nie wysilił się i nie sprawdził, czy zdjęcia na pewno jest autentyczne. Zwłaszcza, że owa przeróbka wykonana została mało profesjonalnie, uderza m.in. nienaturalna perspektywa fałszywych napisów.

Internauci szybko wychwycili manipulację i obok przerobionego zdjęcia wkleili oryginał. Jankowska w odpowiedzi napisała tylko: To na szczęście fake. Zostałam wprowadzona w błąd. Nie przeprosiła jednak Caritas, ani nie wystosowała sprostowania cofającego jej oskarżenia wysuwane w kierunku obrońców życia. Co więcej, napisała: Zostalam wprowadzona w blad co do prawdziwosci zdjecia, choc wiadomo ze istota problemu pozostaje prawdziwa (zachowana oryginalna pisownia).

Koniecznie przeczytaj: Sejm poparł obywatelski projekt „Stop Aborcji”! Zobacz, kto był za aborcją, a kto przeciw (pełna lista NAZWISK)

Czytaj też: Norwegia: kontrowersyjne prawo pozwala zmieniać płeć już od 6 roku życia!

Wobec takiej postawy Jankowskiej wielu internautów zaczęło mieć wątpliwości, czy lewicowa działaczka rzeczywiście nie wiedziała, że zamieszcza fałszywkę. Pod jej odpowiedzią na Twiterze znalazło się wiele krytycznych komentarzy.

Warto przeczytać: Cejrowski skrytykował na Facebooku „czarny protest”. Odzew internautów rekordowy!

Podziel się