Szukaj

Dr Ewa Kurek bezlitośnie obnażyła niewygodną prawdę o Muzeum Żydów Polskich. Jej słowa są niezwykle przygnębiające [wideo]

21-02-2018 13:56
Dr Ewa Kurek o Muzeum Żydów Polskich Fot. Radio WNET / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Podczas niedawnej rozmowy emitowanej na antenie radia WNET.FM dr Ewa Kurek niezwykle krytycznie oceniła działalność Muzeum Żydów Polskich. Jak stwierdziła, ta instytucja wciąż serwuje fałszywą narrację historyczną pomijającą zupełnie Polaków. W trakcie tej rozmowy goszcząca w studio historyk opowiedziała również, jak sami Żydzi dbali o to, by ich zbrodnie nie wychodziły na jaw.

Podczas rozmowy dr Ewa Kurek przypomniała, że obecna narracja historyczna o Holocauście prowadzona przez Żydów powstała w latach 80' zapewne za sprawą amerykańskich przedstawicieli tego narodu. Jak stwierdziła, niezwykle żałosne jest to, że Polska jako już wolny kraj dał sobie tą narrację narzucić:   

To Zachód zbudował bajkę na temat zagłady Żydów. Żałosne jest to, że my Polacy przez te 30 lat wolnej niby Polski daliśmy sobie taką bajkę przeszczepić. 

Koniecznie przeczytaj: Dr Ewa Kurek wskazała, gdzie należy szukać prawdy o Holocauście. „To są źródła porażające, które przekazują prawdziwe informacje” [wideo]

Czytaj też: Dr Ewa Kurek o napiętych stosunkach z Izraelem: „O zbrodniach żydowskich mówić nie wolno. Ten kanon jest utrzymywany przez wieki” [WIDEO]

W trakcie wywiadu historyk bardzo negatywnie oceniła działalność Muzeum Żydów Polskich. Jak powiedziała, tam wciąż jest serwowana fałszywa narracja historyczna, pomijająca zupełnie polskich przedstawicieli tego narodu: 

Jak pójdzie sobie pan do Muzeum Żydów Polskich, przecież tam jest serwowana, także turystom, którzy tam przyjeżdżają i Polakom, naszym dzieciom, bajka żydowska. Tam jest tyle kłamstw. Ja jak poszłam do Muzeum Żydów Polskich i potem wyszłam, to później powiedziałam dokładnie te same słowa, które powiedział rabin Schudrich: Muzeum Żydów Polskich to jest muzeum bez polskich Żydów. To jest tak, jakby zrobić Muzeum Narodu Polskiego i nie wspominać tam, że Polacy byli i są katolikami.

Podczas rozmowy dr Ewa Kurek wspomniała również o tym, jak sami Żydzi dbali o swoją narrację historyczną, a więc przeciwdziałali ujawnianiu zbrodni popełnianych przez przedstawicieli ich narodu już w trakcie II wojny światowej: 

Od strony żydowskiej istnieje cała kampania ukrycia roli żydów w czasie zagłady w Polsce.(...) Na przykład kiedy akcja przesiedleńcza wybuchła w Warszawie w lipcu 42 roku i żydowska policja przejęła nad nią kierownictwo, jeden z jego żydowskich kolegów (kronikarza Emmanuela Lincolna Bluma – przyp.aut.) nie posiadł się z oburzenia. Uważał, że gmina żydowska powinna była, mimo gróźb niemieckich odmówić jej wykonania. Lepiej by było, gdyby Niemcy sami to zrobili.

Poniżej cały wywiad:

Warto przeczytać: Niewiarygodne. Nowelizacja ustawy o IPN nie podoba się mieszkającym w Polsce… Niemcom. „Były obozy zakładane i prowadzone przez polską administrację”

Podziel się