Szukaj

Ewa Kopacz została wezwana przez prokuraturę na przesłuchanie ws. katastrofy smoleńskiej

30-05-2017 16:01
Ewa Kopacz Fot. Platforma Obywatelska / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Była premier, wcześniej minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska, została wezwana przez Prokuraturę Krajową na przesłuchanie w charakterze świadka. Ewa Kopacz ma złożyć zeznania w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej.

Rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik poinformowała we wtorek, że była minister zdrowia Ewa Kopacz zostanie wezwana na przesłuchanie w charakterze świadka w śledztwie dotyczącym m.in. nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

Bialik uściśliła, że chodzi o prowadzone przez zespół nr 1 Prokuratury Krajowej (wyjaśnia on okoliczności katastrofy smoleńskiej – red.) postępowanie w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych i utrudnianie postępowania polegające m.in. na nieprzeprowadzeniu sekcji zwłok ofiar katastrofy.

Koniecznie przeczytaj: Ewa Kopacz w kuriozalny sposób tłumaczy przesłuchanie Michała Tuska przez komisję śledczą

Czytaj też: Poseł PO twierdzi, że dzięki Donaldowi Tuskowi Polskę ominął kryzys imigracyjny [WIDEO]

Jak na razie nie ujawniono, kiedy dokładnie zostanie przesłuchana była premier. Przypomnijmy, że w tej samej sprawie zeznawał już były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, z kolei w lipcu prokuratura ma przesłuchać byłego premiera Donalda Tuska.

Warto przeczytać: Repetowicz do Thun: „Wasza polityka to hipokryzja” [WIDEO]

Podziel się