Szukaj

Europoseł PiS mówi o polskim pochodzeniu Trumpa i jego babci ze Lwowa. Wiedzę oparł na memie!

13-11-2016 14:00
Donald Trump, Partia Republikanów, 2011 r. Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Stanisław Ożóg, europoseł z Prawa i Sprawiedliwości, w wywiadzie dla „NaszDziennik” stwierdził, że Donald Trump „nigdy nie wypierał się polskich korzeni”, a jego babcia „była lwowianką i Polką”. Problem w tym, że to zupełnie zmyślone informacje, a polityk PiS wiedzę na ten temat prawdopodobnie zaczerpnął w popularnego, krążącego ostatnio w sieci mema.

Europarlamentarzysta z ramienia PiS w wywiadzie dla „NaszDziennik” mówił o tym, że wygrana Donalda Trumpa to dobra wiadomość dla naszego kraju, zwłaszcza, że prezydent elekt według niego ma… polskie korzenie.

Donald Trump wielokrotnie mówił, że szanuje i ceni Naród Polski. Warto też pamiętać, że ma on polskie korzenie, bo jego babcia była lwowianką i Polką. Z tego, co wiem, nigdy się tych korzeni nie wypierał – stwierdził Ożóg.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump z mocnym przekazem dla katolików i ważną deklaracją [WIDEO]

Czytaj też: Ważna decyzja amerykańskiego prezydenta-elekta. Donald Trump wycofuje się z biznesu

Problem z tym, że takie informacje są zupełnie nieprawdziwe. Co prawda Trump ma europejskie korzenie, ale z nie związane z Polską. Jedna z babci prezydent elekta pochodziła z Niemiec, druga ze Szkocji.

Dla polityka PiS źródłem informacji był prawdopodobnie popularny mem, z którego wynika, że babcia Trumpa nazywała się Elżbieta Jankowska i brała udział w obronie Lwowa. Zgodnie z informacją zamieszczoną na memie, Trump miał obiecać jej, że kiedyś odzyska Lwów i przyłączy go do Polski. Więcej na ten temat tutaj: Czy babcia Donalda Trumpa była Polką? Krótkie wyjaśnienie.

Warto przeczytać: Donald Trump urodził się w Pakistanie? Ta telewizja pokazała dowód

Podziel się