Szukaj

Europejski nakaz aresztowania to pomysł… Donalda Tuska?!

19-02-2017 21:21
Donald Tusk Fot. European Peoples Party / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zaprzeczył doniesieniom „Financial Time’sa” ws. europejskiego nakazu aresztowania dla Donalda Tuska, który miał być wydany przez Polskę. Polityk zasugerował, że takie informacje są korzystne dla przewodniczącego Rady Europejskiej.

Przypomnijmy, że w czwartek brytyjski dziennik pisał, że Jarosław Kaczyński w czasie prywatnej rozmowy z Angelą Merkel powiedział, że nie poprze kandydatury Donalda Tuska w wyborach na kolejną kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej, co więcej, zamiast tego, Polska może wydać za byłym szefem PO europejski nakaz aresztowania.

Doniesienia te zdementował Patryk Jaki, który takie informacje nazwał absurdalnymi.

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk z europejskim nakazem aresztowania? Kulisy rozmów Kaczyński-Merkel

Czytaj też: Europoseł PiS ujawnia, o jakie zarzuty wobec Tuska chodzi. „Nie uniknie odpowiedzialności” [WIDEO]

Absolutnie nie ma takich zamiarów i jako wiceminister sprawiedliwości, który nadzoruje kwestie europejskich nakazów ścigania, uważam, że to jakiś absurd – przekonywał na antenie TVN24.

Polityk PiS zasugerował, że za rozpowszechnianiem takich informacji może stać sam Donald Tusk.

Skoro pojawia się taki przeciek od różnych urzędników europejskich, gdzie wiadomo, że jeden z szefów tych urzędników to Donald Tusk, to czy przypadkiem on sam nie ma interesu, żeby wypuszczać takie plotki i robić z siebie ofiarę? – powiedział Jaki.

Informacje podawane przez „Financial Times” dementował także wicepremier Jarosław Gowin:

Nie padło tego typu sformułowanie, Jarosław Kaczyński nie od dziś ma wiele zastrzeżeń nie tylko takich jak ja, dużo poważniejszych zastrzeżeń do polityki i działalności Donalda Tuska, ale tego typu sformułowanie na pewno nie padło z jego ust – powiedział minister nauki.

Co ciekawe, „Politico” w artykule poświęconym notowaniom Donalda Tuska w Brukseli twierdzi, że krytyka ze strony PiS bardziej mu pomaga niż szkodzi i raczej jego kolejna kadencja na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej nie jest zagrożona.

Warto przeczytać: Jarosław Kaczyński krytykuje Tuska w wywiadzie dla TVP [WIDEO]

Podziel się