Szukaj

Donald Tusk opublikował tweet na temat negocjacji ws. brexitu. Jego słowa wywołały dyskusję eurokratów o piekle [foto]

07-02-2019 20:42
Donald Tusk Fot. European Peoples Party / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk po spotkaniu z premierem Irlandii na temat trwających negocjacji ws. brexitu opublikował tweet, w którym krytycznie odniósł się do polityków opowiadających się za bezwarunkowym opuszczeniem UE przez Wielką Brytanię. Jego wpis niespodziewanie wywiązał dyskusję o piekle, w którą włączył się Jean-Claude Juncker i Guy Verhofstadt.

Były polski premier w swoim tweecie napisał, iż zastanawiał się, jak wygląda miejsce w piekle przygotowane dla zwolenników tzw. „twardego brexitu”:

Zastanawiałem się, jak wygląda specjalne miejsce w piekle dla tych, którzy promowali brexit bez nawet szkicu planu tego, jak go bezpiecznie przeprowadzić.

Koniecznie przeczytaj: Szef Rady Europejskiej Donald Tusk wygłosił przemówienie w języku rumuńskim [wideo]

Czytaj też: Tusk wyróżniony. Znalazł się na liście... „najważniejszych intelektualistów świata”. Szokujące uzasadnienie

W sukurs Donaldowi Tuskowi poszedł  poszedł m.in. kierujący zespołem ds. brexitu w  Parlamencie Europejskim Guy Verhofstadt, który w swoim tweecie stwierdził, że nawet tam nie ma dla nich miejsca:

Cóż, wątpię, czy Lucyfer by ich przyjął po tym, co zrobili Wielkiej Brytanii. Myślę, że daliby radę wywołać podziały nawet w piekle.

Głos w tej dyskusji zabrał również szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker:

Ja jestem mniej katolicki, niż mój przyjaciel Donald. On głęboko wierzy w niebo, a więc i piekło, ja wierzę w niebo i nigdy nie widziałem piekła, oprócz czasu kiedy pracuje tutaj, bo tutaj to jest piekło.

Do słów Donalda Tuska krytycznie podeszli z kolei Brytyjczycy, którzy otwarcie wyrazili swoje oburzenie wpisem polskiego polityka. Jego wypowiedź negatywnie komentowały również media, m.in. „The Sun” oraz niektórzy politycy jak Nigel Farage czy Sammmy Wilson. Pierwszy z nich nazwał go „aroganckim łobuzem”, drugi zaś „diabelnym euromaniakiem”.

Warto przeczytać: Dziennikarka rozebrała się na wizji, bo nie podoba się jej Brexit. To siostra znanego polityka [wideo]

Podziel się