Szukaj

Sofia Ennaoui złożyła przysięgę na wierność RP. „Czuje się w 100% Polką, nie znam tradycji i języka arabskiego” [foto+wideo]

01-11-2018 11:34
Sofia Ennaoui Fot. Sofia Ennaoui / Twitter/Instagram / screen
Podziel się

„Od dzisiaj jestem oficjalnie żołnierzem Wojska Polskiego” - poinformowała w mediach społecznościowych Sofia Ennaoui. Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 metrów razem z innymi lekkoatletkami złożyła przysięgę i przeszła przeszkolenie.

Ennaoui została żołnierzem 36. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Mrzeżynie. Nasza biegaczka pochwaliła się zdjęciami w mundurze na Instagramie.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 

Dzisiaj przyszedł czas na przysięgę wojskową! Od dzisiaj jestem oficjalnie żołnierzem Wojska Polskiego????????

Post udostępniony przez Sofia Ennaoui (@sofia.ennaoui) Paź 29, 2018 o 1:00 PDT

Koniecznie przeczytaj: Sensacja. Polska reprezentacja U-21 wygrywa z Portugalią 3:1 i jedzie na Mistrzostwa Europy! [wideo]

Czytaj też: Szokująca prawda wyszła na jaw. Oto, w jaki sposób muzułmańscy imigranci przedostają się do Europy [wideo]

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 

Zaczynamy przeszkolenie ????????????????

Post udostępniony przez Sofia Ennaoui (@sofia.ennaoui) Paź 24, 2018 o 2:38 PDT

Na Twitterze zacytowała wojskową przysięgę.

Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej,

bronić jej niepodległości i granic.

Stać na straży Konstytucji,

strzec honoru żołnierza polskiego,

sztandaru wojskowego bronić.

Za sprawę mojej Ojczyzny (..)

Tak mi dopomóż Bóg

Do wojska dołączyli inne polskie lekkoatletki. Materiał wideo poniżej:

Sofia Ennaoui to polska lekkoatletka urodzona w Maroku, która w 2018 r. zdobyła srebro na ME w biegu na 1500 m.

W głośnym wywiadzie dla „Tygodnika Solidarność” biegaczka pytana o swoje marokańskie korzenie podkreślała, że „czuje się w 100% Polką”. Dodała, że nie jest zwolenniczką przyjmowania w Polsce imigrantów, którzy nie chcą pracować i liczą na socjal. Ennaoui uważa, że na polskie obywatelstwo trzeba sobie zasłużyć.

Czuję się Polką w 100 procentach, nie znam ani tradycji, ani języka arabskiego. Oczywiście nie wstydzę się absolutnie tego, że mam marokańskie korzenie, ale to nie znaczy, że myślę o jakichkolwiek zmianach (...) Nie jestem wielką fanką przyjmowania do naszego kraju ludzi, którzy nie kwapią się ani do pracy, ani nie chcą przyjąć obywatelstwa polskiego bez otrzymania dodatkowego wsparcia materialnego czy bytowego. Jestem dumna z bycia Polką i nigdy nie zmieniłabym barw naszego kraju w zamian za otrzymanie większego wsparcia finansowego, jakie proponuje np. Katar swoim sportowcom za przyjęcie ich obywatelstwa na kilka lat. Uważam, że jeżeli ludzie chcą mieszkać w Polsce i dostawać wsparcie materialne, powinni się wykazać pracą i sobie na nie zasłużyć.

Warto przeczytać: Ambasador Rosji krytykuje nasz kraj i ostrzega: „Państwo polskie musie uznać wieczny dług wdzięczności wobec żołnierzy radzieckich”

Podziel się