Szukaj

Elżbieta Rybarska opowiedziała o tym, jak wygląda obecna walka o prawdę historyczną. Jej słowa rzucają nowe światło na konflikt polsko-izraelski [wideo]

02-03-2018 15:11
Elżbieta Rybarska Fot. Telewizja Republika / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Niedawno goszcząca w Telewizji Republika założycielka Stowarzyszenia Polskich Rodzin Ofiar Obozów Koncentracyjnych opowiedziała o obecnej niezwykle trudnej walce o prawdę historyczną zakłamywaną wciąż przez środowiska żydowskie. Podczas wywiadu skrytykowała również działalność Muzeum w Auschwitz, które jej zdaniem, powiela fałszywą narrację historyczną.

Podczas wywiadu Elżbieta Rybarska stwierdziła m.in., że mówienie o Holokauście jest niezwykle korzystne dla Izraela, który z tego tytułu czerpie korzyści. Jak dodała, również Muzeum w Auschwitz swoją obecną działalnością doskonale realizuje ich narrację:  

Holokaust jest dla Izraela świetnym biznesem. Ta jedna narracja, która dotyczy tylko Holokaustu Żydów ma jeden cel. Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze. Monopol na zagładę mają tylko Żydzi. Muzeum w Auschwitz świetnie wykonuje plan tej narracji.

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczna i kłamliwa wypowiedź rabina Moskwy. „Polacy mordowali Żydów wracających z obozów koncentracyjnych” [WIDEO]

Czytaj też: Więzień trzech obozów koncentracyjnych odpiera ataki antypolskiej propagandy. „Zapomina się o jednej ważnej rzeczy…” [wideo]

W trakcie rozmowy aktywistka przypomniała również fragment relacji młodego polskiego więźnia z Auschwitz, która ukazuje różnicę pomiędzy zachowaniem Polaków i Żydów wobec innych współwięźniów:

My wiemy z przekazów ostatnich więźniów o tym piekle. Nigdy byśmy o takich wspomnieniach nie powiedzieli, ale teraz zaczynamy walkę nie tylko o naszą godność, ale również o prawdę. Przekaże jedną opowieść byłego więźnia – 15 latka, harcerza, powstańca warszawskiego, żołnierza Szarych Szeregów, który na szczęście jest wśród nas do tej pory. Gdy było komando pracy i wśród nich byli oczywiście też Żydzi. Podszedł ten zły, ten okropny kapo i powiedział do Polaka bij tego Żyda, a dostaniesz jedną michę zupy więcej. On zrezygnował z tej zupy nawet swoją by wylał, ale go nie uderzył. Żyd Polaka bił tak mocno aż go zabił, aby dostać dwie michy zupy więcej.

Podczas rozmowy założycielka Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Obozów Koncentracyjnych dosadnie oceniła dotychczasową postawę państwa polskiego wobec fałszywych zarzutów szkalujących polski naród:  

Całe zło wiesza się teraz na Polakach, a my zawsze kłaniamy się wszystkim ofiarom niezależnie od pochodzenia. To jest marginalizowanie polskich ofiar. My mamy argumenty. Nam nikt nie ma prawa wmawiać, że nie ponieśliśmy takiej ofiary.

W trakcie rozmowy Elżbieta Rybarska skrytykowała również obecną działalność Muzeum w Auschwitz, które jej zdaniem, od kilkunastu już lat fałszuje prawdę historyczną;

W Auschwitz nie zmieni się nic dopóki nie nastąpi zmiana na stanowisku dyrektora. Nas sponiewierano! Fałszowane były fakty. Od 2006 roku ta równia pochyła z tym fałszem ciągle narasta. Co jeszcze musi się wydarzyć, aby ktoś wreszcie zareagował? Kim jest pan Cywilski, że dopuszcza do tak skandalicznych rzeczy?  

Poniżej cały wywiad:

Warto przeczytać: Nagranie, które wzrusza do łez. Kobieta, która przeżyła Auschwitz dementuje istnienie „polskich obozów” [WIDEO]

Podziel się