Szukaj

Dr Ewa Kurek o napiętych stosunkach z Izraelem: „O zbrodniach żydowskich mówić nie wolno. Ten kanon jest utrzymywany przez wieki” [WIDEO]

08-02-2018 18:47
Dr Ewa Kurek o Żydach Fot. Media Narodowe / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Od wielu już dni toczy się gorąca dyskusja na temat relacji polsko-żydowskich podczas II wojny światowej. Od momentu przyjęcia nowelizacji ustawy o IPN znów coraz częściej padają zarzuty o współudziale narodu polskiego w Holocauście. Tymczasem niejako pomija się temat współpracy Żydów zarówno z okupantem niemieckim, jak i również sowieckim w czasach komunizmu. Jak się okazuje, wynika to z tradycji i prawa judaistycznego zabraniającego wspominania o przestępstwach popełnianych przez żydowski naród.

Niedawno podczas rozmowy z telewizją Mediów Narodowych, dr Ewa Kurek, historyk i badaczka zajmująca się relacjami polsko-żydowskimi wyjaśniła m.in., dlaczego w obecnej sytuacji padają oskarżenia wobec Polski, a milczy się o przypadkach niegodnego zachowania Żydów podczas II wojny światowej.

Na początku wywiadu goszcząca w studiu telewizyjnym ekspertka została zapytana o obecne napięte stosunki polsko-izraelskie, które nieco pogorszyły się w związku z przyjęciem nowelizacji ustawy o IPN. Na to pytanie dr Kurek odpowiedziała następującymi słowami:      

Koniecznie przeczytaj: Dr Ewa Kurek wskazała, gdzie należy szukać prawdy o Holocauście. „To są źródła porażające, które przekazują prawdziwe informacje” [wideo]

Czytaj też: Dr Ewa Kurek bezlitośnie obnażyła niewygodną prawdę o Muzeum Żydów Polskich. Jej słowa są niezwykle przygnębiające [wideo]

Ja widziałam to narastające na Zachodzie i w Polsce zjawisko tworzenia bajki historycznej, którą do wierzenia ludziom się podaje. Ja już zajmuję się tematem ponad trzydzieści lat (…). Widziałam te narastające tu kłamstwa i to wszystko za sprawą Pani ambasador Izraela po prostu pękło. Końcówka lat 80., jeszcze do początku 90. lat, po prostu nie można było kłamać, bo żyła cała grupa żydowskich historyków, którzy znali prawdę, żyła jeszcze generacja Żydów, którzy doświadczyli wojny.

W dalszej części rozmowy historyk wyjaśniła, że od już od wielu wieków obowiązuje w judaizmie zasada, iż należy nagłaśniać i propagować zbrodnie popełniane na Żydach, z nie wolno zaś wspominać o zbrodniach popełnianych przez ludzi tej narodowości:   

U Żydów obowiązuje tak zasada, że jeżeli jest jakieś zdarzenie historyczne to trzeba krzyczeć, opisywać o zbrodniach gojów (wszystkich, którzy nie są Żydami), że goje są okropni i Polacy i inni i cały świat, natomiast o zbrodniach żydowskich mówić nie wolno. Według tego kanonu przygotowali bajkę światu do wierzenia podaną na temat Holocaustu.

Dr Kurek zwróciła również uwagę, że podczas II wojny światowej Żydzi kierowali się także innym prawem mówiącym o tym, że w sytuacji zagrożenia można poświęcić inne życie ludzkie dla ratowania swojego i to właśnie z tego powodu zdarzały sie przypadki wydawania współbraci okupantowi niemieckiemu: 

Podstawowa zasada pomiędzy nami chrześcijanami a Żydami to obowiązujące prawo, które powiada, że w sytuacji zagrożenia wspólnota żydowska ma prawo poświęcić życie części wspólnoty dla ratowania życia innej części.(…) I tak się Żydzi zachowywali w czasie wojny.

Poniżej cały wywiad:

Warto przeczytać: Historyk wyjaśnił, dlaczego Żydzi wciąż oskarżają naród polski o współudział w Holocauście. Jego słowa tłumaczą bardzo wiele [WIDEO]

Podziel się