Szukaj

EuroWeek: Są pierwsze efekty interwencji kuratorium. „Absolutny zakaz uczestnictwa w kolejnych turnusach”

19-12-2018 20:33
Euroweek Instagram
Podziel się

Internauci dotarli do wpisu w zamkniętej grupie w mediach społecznościowych, z którego wynika, że kuratorium zakazało szkołom wysyłania dzieci na kolejne kursy EuroWeek.

Z informacji przekazanych przez nauczycielkę jednej ze szkół wynika, że dyrekcja dostała w sobotę wiadomość od kuratorium z wytycznymi ws. EuroWeek z dopiskiem „w trybie pilnym”.

Nauczyciele, którzy byli w przeszłości na takich turnusach z uczniami otrzymali polecenie sporządzenia sprawozdania z obozu.

W piśmie kuratorium były dokładnie pytania, m.in. o narodowość wolontariuszy, którzy prowadzili zajęcia w uczniami – przytacza autorka wpisu.

Koniecznie przeczytaj: Oburzająca interwencja brzeskiej policji. Zepsuli parze młodej wesele, bo… uciekł im motocyklista [WIDEO]

Czytaj też: Skandaliczne traktowanie polskich pracowników w Wielkiej Brytanii. Dostali zakaz mówienia po polsku

Co istotne, z podanych informacji wynika, że kuratorium zakazało kolejnych wyjazdów na EuroWeek.

W kolejnych punktach znajdował się też absolutny nakaz zaprzestania uczestnictwa w kolejnych turnusach oraz przeprowadzenie zebrania z rodzicami i uczniami, którzy byli na obozie i ich rodzicami. Wszystko w „trybie natychmiastowym”

- czytamy.

Warto przeczytać: Nigel Farage ostrzega przed zbrojną interwencją w Syrii: „Czy na pewno obalenie Baszara al-Assada jest dla nas korzystne?” [wideo]

Podziel się