Szukaj

Niezwykle dosadny wpis Edyty Pazury. Obnażyła w nim hipokryzję celebrytów walczących z nienawiścią

22-01-2019 16:52
Edyta Pazura o hejcie Fot. Edyta Pazura- Maybe Baby / Facebook.com
Podziel się

Zamach na Pawła Adamowicza wywołał szeroką dyskusję na temat tzw. „mowy nienawiści” obecnej zarówno w sferze politycznej, jak i społecznej. Głos w tej sprawie zabrała m.in. Edyta Pazura, która w swoim obszernym wpisie postanowiła obnażyć hipokryzję celebrytów, którzy teraz zachęcają do walki z hejtem.

Blogerka w swoim komentarzu napisała o tym, dlaczego Cezary Pazura zdecydował się udział w akcji „Różaniec do granic”:

Do Cezarego dzwonią młodzi ludzie, którzy przygotowują katolicką akcję „Różaniec do granic”. To wydarzenie ma upamiętniać 100 Rocznicę Objawień Fatimskich. Jednocześnie ludzie wierzący będą modlić się za Polskę i opiekę Matki Boskiej. Czytam założenia całej akcji z każdej strony i wydaje mi się ona naprawdę potrzebna, dla mnie osoby wierzącej i wychowanej w duchu religii katolickiej.

Koniecznie przeczytaj: Wpadka na antenie TVN24. Dziennikarka zacytowała wpis z... fejkowego konta Donalda Tuska [wideo]

Czytaj też: Szokujący wpis Lecha Wałęsy. Zadał ojcu Ludwikowi Wiśniewskiemu zdumiewające pytanie [foto]

W dalszej części wpisu Edyta Pazura przypomniała, jak w związku z udziałem w tym wydarzeniu została potraktowana jej rodzina. Jak podkreśliła, wśród atakujących ich hejterów były znane osobistości z show-biznesu:

Po kilku dniach zaczynają do mnie docierać pierwsze informacje. „Katolicy modlą się o obronę granic przed uchodźcami!!!” „Katolicy modlą się w dzień bitwy pod Lepanto- rzezi muzułmanów z 1453 r.!!! Zapewne świętują swój triumf”. Widzę te wszystkie tytuły i nie mogę uwierzyć w jak straszny i łatwy sposób można okłamywać społeczeństwo i dopisać zupełnie inną historię do konkretnego wydarzenia.(...) Chwilę później zaczyna się dla mojej rodziny prawdziwy horror… Jesteśmy wyzywani na każdym portalu społecznościowym. Wyśmiewa nas Saramonowicz, Korwin- Piotrowska czy Jerzy Stuhr. Każdy ich wpis wywołuje lawinę kolejnego hejtu. Ich profile społecznościowe zalewa upadlająca mieszanka wyzwisk w naszą stronę, a my zaczynamy dostawać na skrzynki mailowe groźby ataku czy śmierci.

Żona Cezarego Pazury ujawniła, jak bardzo przeżywała obraźliwe komentarze i groźby uderzające w jej najbliższych: 

Nie śpię przez trzy noce, nie mogę  jeść i nie jestem w stanie opiekować się własnymi dziećmi. W tydzień chudnę 5 kg, a moje oczy są tak przekrwione, że ledwo widzę co się dzieje dookoła mnie. Tracę kontakt z rzeczywistością, boję się i obmyślam plan co w pierwszej kolejności będziemy musieli sprzedać, aby móc się utrzymać…  [...] Ataki docierały do nas z zewsząd. Z „ lewej strony”- wielkich orędowników i propagandzistów tolerancji wobec wszystkich i wszystkiego za wyjątkiem katolików oraz także od  naszych prawicowych „ braci w wierze”, którzy nadziali nas na swoje specjalnie przygotowane, wyszlifowane ostrza

W swoim wpisie blogerka zestawiła również falę hejtu, jaka zalała ich rodzinę z tym, co stało się po śmierci prezydenta Gdańska. Przy okazji obnażyła  hipokryzję gwiazd show-biznesu, które, w jej opinii, jeszcze przed chwilą krzywdzili swoimi komentarzami innych, a teraz występują jako przeciwnicy tzw. „mowy nienawiści”:

Można również  robić akcje pod tytułem „hejt- stop”. Jednak umieszczając w nich Panie z plotkarskich programów, jako ambasadorki- orędowniczki dobra w sieci, to  jednak lekkie nadużycie. To tak jakbyś oczekiwał miłości od świata, którego nienawidzisz. Jakby to podsumował mój sześcioletni syn : „SŁABO, MAMO, SŁABO…. (...) Siedzę i patrzę na zdjęcia marszu przeciwko nienawiści. Widzę tysiące ludzi i zadaję sobie pytanie: „W takim razie, skąd to całe szambo się bierze, skoro  tylu nas spaceruje w obronie dobra?” Przeglądam media społecznościowe i myślę sobie: „ Do licha… Największe autorytety współczesnego hejtu, nauczyciele nienawiści, wzywają mnie teraz do wyjścia na ulicę…” Czy ja zwariowałam? A może to świat zwariował?  To gdzie w takim razie są Ci wszyscy którzy nienawidzą? A może szerzenie nienawiść to już rodzaj jakieś dziedziny życia? „Dzisiaj nienawidzę, a jutro pójdę przeciw tej samej nienawiści protestować na ulicy?”.

Cały wpis: TUTAJ

Warto przeczytać: Brak słów. Haniebny wpis Lecha Wałęsy. Obraził Jana Olszewskiego w dniu jego pogrzebu

Podziel się