Szukaj

Skandaliczne zachowanie Jerzego Owsiaka w sądzie. Podczas zeznań krzyczał i uderzał dłonią w blat [wideo]

16-11-2018 17:31
Jerzy Owsiak w sądzie Fot. Pan A.D. / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

W czwartek w warszawskim Sądzie Okręgowym odbyła się rozprawa z udziałem Jerzego Owsiaka oraz posłanki PiS, Krystyny Pawłowicz, która pozwała twórcę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za notoryczne niszczenie jej wizerunku. Wyrok w tej sprawie zapadnie pod koniec listopada br.

Krystyna Pawłowicz pozwała Jerzego Owsiaka, ponieważ uznała, że jest on inspiratorem powstania „Ruchu Wypier... Krystyny Pawłowicz w Kosmos” i osobą odpowiedzialną za powstanie strony internetowej, a także organizatorem ośmieszającego ją konkursu. Przed sądem mówiła:

Hejt pod moim adresem łączę z działaniami pana Owsiaka, na którego wypowiedzi hejtujący się powołują. Uważam, że pan Owsiak ma jakąś fobię na moim punkcie. Niszczy trwale, konsekwentnie i natrętnie mój wizerunek.

Koniecznie przeczytaj: Krystyna Pawłowicz zadała premierowi Morawieckiemu pytanie ws. przyjmowania do Polski imigrantów [wideo]

Czytaj też: Rozprawa Gadowski kontra Axel Springer odwołana! Przyszedł tłum ludzi. W sądzie śpiewano „Rotę” [wideo]

Parlamentarzystka PiS domaga się od Jerzego Owsiaka przeprosin oraz zapłacenia 50 tys. zł zadośćuczynienia.

Podczas rozprawy twórca WOŚP konsekwentnie zaprzeczał, że stworzył stronę obrażającą Krystynę Pawłowicz, ale przyznał, że jest odpowiedzialny za zorganizowanie konkursu:

Pani Pawłowicz założyła mi sprawę o coś, czego nie dokonałem. Nie jestem założycielem tej strony, nie jestem autorem. To można sprawdzić w ciągu sekundy. (...) Zorganizowaliśmy go, gdy strona działała już parę miesięcy. Uznaliśmy, że wypowiedzi pani poseł są kosmiczne. Mówiliśmy: Krystyna, wróć na ziemię. To miało być z humorem, nie miało nikogo obrażać.

Wyrok w sprawie warszawski Sąd Okręgowy ma ogłosić 29 listopada 2018 roku.

Jerzy Owsiak pojawił się w sądzie z Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski na szyi. Podczas zeznań krzyczał i uderzał dłonią w blat. To dziwne zachowanie nie uszło uwadze czujnych internautów:

Warto przeczytać: Krystyna Janda o swojej traumie u Jarosława Kuźniara: „Zapadłam na zdrowiu i na umyśle” [wideo]

Podziel się