Szukaj

Porażka Grzegorza Schetyny podczas próby skrytykowania premiera. Dziennikarz wytknął liderowi PO kłamstwo, więc ten… zmienił szybko temat [wideo]

20-03-2018 23:17
Grzegorz Schetyna w radiu Fot. BAT / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Grzegorz Schetyna był gościem radiowej Jedynki. Podczas rozmowy poruszono między innymi temat wizyty Angeli Merkel w Polsce oraz spotkania niemieckiej kanclerz z premierem Mateuszem Morawieckim. Lider Platformy Obywatelskiej miał kilka zastrzeżeń.

Grzegorz Schetyna przekonywał, że w spotkaniu kanclerz Angeli Merkel z premierem Mateuszem Morawieckim brakowało konkretów:

Nie słyszałem przekazu np. dotyczącego odbudowy Trójkąta Weimarskiego, chociaż to symboliczne, że w (ubiegły) piątek (Merkel) jest w Paryżu, a w poniedziałek w Warszawie.

Dziennikarz przypomniał politykowi, że podczas rozmów poruszona została kwestia Trójkąta Weimarskiego. Wtedy Schetyna szybko odpowiedział:

Koniecznie przeczytaj: Ta wypowiedź Angeli Merkel podczas pobytu w Polsce zaskoczyła wszystkich. Niemiecka kanclerz podkreśliła, że Polacy też przyjmują uchodźców [wideo]

Czytaj też: Grzegorz Schetyna ogłosił, że PO składa… własny projekt nowelizacji ustawy o IPN. Marek Jurek nie wytrzymał. Padły bardzo mocne słowa [foto]

To nie kwestia padających zdań, a (...) politycznych decyzji. To nie przez brak aktywności Niemiec nie ma Trójkąta Weimarskiego, tylko tego, że Polska wyprowadziła się z tego projektu i go zamroziła.

Następnie lider Platformy Obywatelskiej narzekał na czas trwania rozmowy. Jego zdaniem był on stanowczo zbyt krótki:

Wolałbym, żeby ta wizyta była dłuższa, pełniejsza, żeby w agendzie spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim nie trwało 5 minut.

Dziennikarz znów musiał poprawić Schetynę. Spotkanie nie trwało bowiem 5 minut, a ponad godzinę. Wtedy polityk odparł tylko, że chciałby, aby relacje Polski z Niemcami były jak najlepsze, po czym szybko zmienił temat mówiąc:

Niemcy są naszym największym partnerem w Europie, partnerem gospodarczym dla polskich firm. Ale te relacje nie funkcjonują. Polska nie jest dzisiaj centrum decyzji Unii Europejskiej, nie jest partnerem tak ważnym dla polityki europejskiej jak wcześniej. I tego żałuję.

Poniżej fragment z rozmowy:

Warto przeczytać: Premier Mateusz Morawiecki o wydarzeniach z marca 1968 roku. „Marzec '68 powinien być dla walczących Polaków powodem do dumy” [wideo]

Podziel się