Szukaj

Dżihadysta, który nawoływał do zamachów terrorystycznych w Polsce, zatrzymany przez ABW

13-07-2017 20:18
Dżihadyści z ISIS YouTube / screen YouTube
Podziel się

Mężczyzna, który nawoływał w Internecie do dokonywania zamachów w Polsce, przyznał się do winy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

ABW zatrzymała Dawida D., mężczyznę podejrzewanego o nawoływanie do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w Polsce – potwierdza Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych.

Mężczyzna za pośrednictwem Internetu miał utrzymywać kontakty z osobami zafascynowanymi radykalną odmianą islamu. Podczas internetowych konwersacji miał nakłaniać do ataków na Polskę. Postawiono mu zarzut rozpowszechniania treści „mogących ułatwić popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym”.

Koniecznie przeczytaj: Polski dżihadysta namawia do ataku na nasz kraj

Czytaj też: Pierwszy Polak-dżihadysta stanie przed sądem. W szeregach islamistów w Syrii walczył przez rok. Nie przyznał się do winy

Dawid D. przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Decyzją katowickiego sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje Żaryn, śledztwo w tej sprawie od 22 czerwca prowadzone jest przez katowicką delegaturę ABW pod nadzorem śląskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej.

Warto przeczytać: ABW dementuje: zamachowiec z Paryża nie miał polskich korzeni

Podziel się