Szukaj

RMF FM zawiesza swojego dziennikarza. Wystarczyło, że napisał szczerze o Żydach. „Wiem, że ryzykuję bardzo wiele...” [FOTO]

03-02-2018 16:32
RMF FM
Podziel się

Wiele mediów jest wyczulona na punkcie antysemityzmu. Doszukuje się go nawet tam, gdzie go nie ma. Dziennikarz RMF FM Bogdan Zalewski został zawieszony za swoją wypowiedź odnośnie stosunków Polaków z Żydami, która wzbudziła ogromne wzburzenie na lewicy.

W czwartek wieczór Bogdan Zalewski postanowił napisać na Facebooku o tym, co myśli o obecnych relacjach polsko-żydowskich. Dziennikarz przekonywał, że już teraz znajdujemy się w stanie wojny.

Wiem, że ryzykuję bardzo wiele. Najmniej dotkliwa jest dla mnie utrata „znajomych” na Facebooku, którzy zrywają ze mną kontakty, „nie mogąc czytać moich tekstów, i to bynajmniej nie ze względu na ich długość” – zaczął Zalewski.

Koniecznie przeczytaj: To musiało się tak skończyć. Joanna Scheuring-Wielgus po raz kolejny kompletnie „zaorana” przez Roberta Mazurka na antenie RMF FM [wideo]

Czytaj też: Szokujące ustalenia dziennikarki RMF FM. Ujawnia kulisy głosownia w Europarlamencie. Politycy PO próbowali zrobić z polskiego kandydata… faszystę

Następnie dziennikarz przeszedł do sedna pisząc: W swoim życiu zawsze kierowałem się zasadą odwagi cywilnej. Nigdy nie bałem się iść pod prąd obowiązujących propagandowych klisz i medialnych dezinformacji, powtarzanych przez większość tzw. nadawców i odbiorców fałszywych komunikatów. Tak jest i tym razem. Mówię więc wprost, nie bawię się w bojaźliwy język ezopowych zagadek, nie klękam przed polityczną poprawnością: Polacy, jesteśmy na wojnie! Jesteśmy na wojnie z Żydami! Nie pierwszy raz w naszej historii. Ryzykując przesadną wzniosłością, dodam: jesteśmy na wojnie z Żydami być może już po raz ostatni.

Stawką tej śmiertelnie groźnej batalii być może nie będzie totalna fizyczna Zagłada naszego narodu. Wierzę w to, że czasy rozbiorów Rzeczypospolitej i epoka holocaustów (ormiańskiego, żydowskiego, kambodżańskiego) jest już za nami. Jednak zagrożenie nadal pozostaje śmiertelne. Możemy jako państwo znaleźć się w absolutnej izolacji, która wyczerpie całkowicie nasze siły cywilizacyjne, aż do anihilacji. Moim zdaniem należy to Polakom uświadamiać, pracować nad rozwojem narodowego ducha: dumy i walki - kontynuował.

Całość poniżej:

Wpis wywołał wiele kontrowersji, pojawiła się również fala nieprzychylnych komentarzy w lewicowych mediach. Zareagował sam szef RMF FM Marek Balawajder. Oto oficjalne oświadczenie radia należącego do niemieckiej grupy Bauer:

W związku z kontrowersjami jakie wywołała publikacja red. Zalewskiego został on do czasu złożenia wyjaśnień zawieszony w pełnionych obowiązkach.

Stoimy na stanowisku że wszelkie treści publikowane na prywatnych stronach dziennikarzy są wyłącznie ich opiniami. Oznacza to że nie zawsze są zbieżne ze stanowiskiem Redakcji radia RMF FM, od zawsze podkreślającej swoją bezstronność i obiektywizm. Redakcja stanowczo odcina się od wszelkich antysemickich zachowań. Jednocześnie zapewniamy, że podobne opinie nigdy nie pojawiły się i nie pojawią na antenie.

Warto przeczytać: Podczas programu na żywo Joanna Scheuring-Wielgus zapomniała, jak nazywa się Marek Jakubiak. Polityk w zabawny sposób skomentował wpadkę posłanki Nowoczesnej [wideo]

Podziel się