Szukaj

Europosłanka PO Róża Thun oskarżyła rząd o sprzyjanie Rosji. Wtedy przypomniano jej słowa Donalda Tuska… [WIDEO]

13-01-2018 17:48
Róża Thun zaorana przez Krzysztofa Ziemca Fot. Fakty RMF FM / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Polityk PO, Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein podczas porannej rozmowy na antenie RMF FM, skomentowała swój udział w niemieckim propagandowym filmie o sytuacji w Polsce, a także powstały z tego tytułu konflikt z europosłem Ryszardem Czarneckim.

Przypomnijmy, że polityk PiS-u podczas niedawnego wywiadu, w którym skomentował niniejszy film, nazwał europosłankę PO „szmalcownikiem” i „donosicielem”. To właśnie po tych słowach wybuchł głośny już konflikt pomiędzy tymi politykami.

W trakcie tego wywiadu Róża Thun stwierdziła, że słowami wypowiedzianymi w niemieckim filmie z pewnością nie uraziła Polaków, natomiast polityk PiS-u obraził ją i w związku z tym powinien przeprosić.

Koniecznie przeczytaj: Dziennikarz zapytał Różę Thun, co z zasadą „Nie mówimy źle o Polsce poza granicami ojczyzny”. Odpowiedź europosłanki zwala z nóg [WIDEO]

Czytaj też: Konrad Berkowicz ostro o Thun: „Nie możemy od niej wymagać tego, czego wymaga się od patriotów” [WIDEO]

Kiedy z kolei został poruszony wątek relacji polsko-rosyjskich, goszcząca w studio europosłanka Platformy stwierdziła:

To bardzo mądrze ktoś w Polsce powiedział, że trudno powiedzieć, że to są agenci Putina czy nie są, ale jeżeli Putin w Polsce miałby agentów, to czy oni robiliby cokolwiek innego, niż ten rząd - mówiła Thun.

W reakcji na te słowa prowadzący rozmowę Krzysztof Ziemiec przytoczył jedną z kontrowersyjnych wypowiedzi Donalda Tuska:

A ja pamiętam takie zdanie Donalda Tuska, który mówił, że Władimir Putin to nasz człowiek w Moskwie.

Dziennikarz tym przywołanym stwierdzeniem tak bardzo zaskoczył europosłankę PO, że ta nie była już w stanie logicznie wyjaśnić sensu słów byłego premiera:

Bo rzeczywiście jeżeli… jeżeli politykę układać dobrze, to wtedy z największego wroga można zrobić sprzymierzeńca, to znaczy można politykę układać w ten sposób, że wielkie sprawy światowe mogą mieć wsparcie z różnych stron. Ale jeżeli się tego wielkiego sąsiada… po prostu wykonuje jego marzenia i jego zaborcze… zaborcze marzenia i jego politykę, to znaczy osłabia się Unię Europejską, osłabia się naszą rolę w Unii Europejskiej - plątała się Thun.

Poniżej fragment dzisiejszego wywiadu z Różą Thun:

Warto przeczytać: Ryszard Petru znów „błyszczy”. Podczas swojej wypowiedzi w komiczny sposób zmienił nazwisko sędziego Tulei [WIDEO]

Podziel się