Szukaj

Dziennikarz musiał wyjaśniać europosłance PO, o co chodzi w aferze SKOK [WIDEO]

29-06-2017 22:20
Róża Thun, Platforma Obywatelska Fot. Samuel Pereira / twitter / screen Twitter
Podziel się

Róża Thun próbowała odwrócić uwagę od komisji śledczych ds. Amber Gold i reprywatyzacji w Warszawie, zarzucając rządzącym odpowiedzialność za tzw. aferę SKOK-ów. Prowadzący program w kilku słowach wyjaśnił europosłance, kto naprawdę za tym stoi.

W odpowiedzi na skandaliczny obraz rządów Platformy Obywatelskiej w kontekście faktów ujawnianych przez komisję śledczą ds. Amber Gold oraz komisję weryfikacyjną, badającą nieprawidłowości przy reprywatyzacji w Warszawie, politycy głównej partii opozycyjnej za linię obrony postanowili przyjąć odwracanie uwagi i rzucanie oskarżeń w sprawie tzw. afery SKOK-ów.

Tę samą strategię przyjęła europosłanka PO Róża Thun podczas programu „Bez retuszu” na antenie TVP Info.

Koniecznie przeczytaj: Kolonko ostro atakuje Cejrowskiego za występy w TVP: „Tabloidowy populizm z flagą amerykańską i Matką Boską”

Czytaj też: Cejrowski zszokowany komentarzami internautów po jego wypowiedzi o Tusku w TVP

Pokrzykiwania eurodeputowanej udało się przerwać dopiero prowadzącemu program. Michał Adamczyk w kilku zdaniach wyjaśnił przedstawicielce opozycji, na czym w rzeczywistości polegała afera SKOK Wołomin.

Tam rzeczywiście zniknęły pieniądze, ale zamieszany w to był ofice Wojskowych Służb Informacyjnych, nad którymi parasol ochronny roztaczał Bronisław Komorowski – wyjaśnił dziennikarz.

Przypomniał też, że do nieprawidłowości dochodziło w okresie, kiedy u władzy była Platforma Obywatelska, zaś Komorowski pełnił najpierw funkcję ministra obrony, zaś później – po przewodzeniu sejmowi – został prezydentem Polski.

Warto przeczytać: Co naprawdę stało się z Magdaleną Żuk? TVP przekazuje wyniki swojego śledztwa w Egipcie [WIDEO]

Podziel się