Szukaj

Niezwykle wymowna odpowiedź Grzegorza Schetyny. Dziennikarka zapytała go wprost, czy przyjmie Ryszarda Petru do swojej partii [WIDEO]

01-12-2017 22:27
Grzegorz Schetyna Fot. Pikuś POL / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Polityczna przyszłość Ryszarda Petru od kilku dni jest tematem szerokiej dyskusji w mediach. Dziennikarka „Gazety Wyborczej” w czasie rozmowy Grzegorzem Schetyną zapytała go, czy zaprosiłby byłego lidera Nowoczesnej do swojej partii. Szef Platformy Obywatelskiej odpowiedział w swoim stylu.

Gregorz Schetyna pytany przez Justynę Dobrosz-Oracz, dziennikarkę „Gazety Wyborczej”, o sytuację Ryszarda Petru stwierdził: To jest jego partia. On ją wymyślił, stworzył, wypracował, wprowadził posłów i dał im władzę. Nie chciałbym być w jego skórze, ale wierzę, że on ma prawdziwe poczucie satysfakcji, bo zbudował tę partię.

Lider PO nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy przyjąłby Petru do swojego ugrupowania. Ja nie wiem, czy on chce. Ja myślę, że on jest mentalnie nowoczesny – powiedział Schetyna, który nie mógł powstrzymać uśmiechu.

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Petru nie jest już szefem Nowoczesnej. Wewnątrzpartyjne wybory wygrała Katarzyna Lubnauer [FOTO]

Czytaj też: Nowoczesna jest kompletnie spłukana? Lubnauer przyznaje: „Ryszard Petru zostawił pustą kasę”. Bezcenna riposta Mazurka [WIDEO]

Polityk pytany był także o byłego lidera Nowoczesnej w programie „Fakty po faktach”.

Współczuje Ryszardowi Petru, ale on jest twardym graczem. Chłopaki nie płaczą, musi się pozbierać – skwitował również z drwiącym uśmiechem Schetyna.

W sprawie Petru wypowiadała się także nowa szefowa ugrupowania:

Wszystko zależy od tego, jak Ryszard Petru odnajdzie się w tej sytuacji. Ja rozumiem, że to jest dla niego trudna sytuacja – oceniła Katarzyna Lubnauer.

On mi pogratulował zaraz po, potem wyjechał. Rozmawiamy raczej smsami, zdaję sobie sprawę, że może chwilowo nie chcieć ze mną rozmawiać, a to, jak były lider partii odnajdzie się w tej sytuacji zależy tylko od niego – dodała przewodnicząca Nowoczesnej.

Warto przeczytać: Lubnauer znalazła już zajęcie dla Ryszarda Petru? Internauci umierają ze śmiechu. Publicysta: „Wyjątkowo okrutne szyderstwo” [FOTO]

Podziel się