Szukaj

Dziennikarka śledcza przypomniała słowa prokuratora generalnego. Już dwa dni po katastrofie smoleńskiej zdaliśmy się na łaskę Rosjan [wideo]

10-04-2018 16:59
Andrzej Seremet Fot. Śledczy Anity Gargas / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Anita Gargas jest dziennikarką śledczą. Na swoim twitterowym koncie reporterka zamieściła nagranie z wypowiedzią byłego prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, który zabrał głos w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Dwa dni po katastrofie smoleńskiej Andrzej Seremet wziął udział w konferencji prasowej. Na pytania dziennikarzy o to, jak wygląda śledztwo, ówczesny prokurator generalny odpowiedział następująco:

Jeżeli chodzi o sekcję zwłok, to jednak proszę pamiętać, że jest to śledztwo prowadzone przez stronę rosyjską. Polscy prokuratorzy uczestniczą w niej na zasadzie aktywnych uczestników. To strona rosyjska jest gospodarzem tego postępowania, tutaj nic nie może być z naszej strony narzucone stronie rosyjskiej.

Koniecznie przeczytaj: Generał Sławomir Petelicki nie miał wątpliwości, kto jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. „Powinni stanąć przed Trybunałem Stanu" [wideo]

Czytaj też: Bronisław Komorowski przed katastrofą smoleńską: „Przyjdą wybory, prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni” [wideo]

W rocznicę katastrofy smoleńskiej Anita Gargas postanowiła gorzko skomentować tę wypowiedź:

A JUŻ 2 DNI PO KATASTROFIE…. ówczesny prokurator generalny Andrzej Seremet mówi: „z naszej strony nic nie może być narzucone stronie rosyjskiej”. Śledztwo od pierwszych godzin było zdane na łaskę i niełaskę Kremla.

W komentarzach internauci nie wypowiadali się pochlebnie o słowach Seremeta:

Warto przeczytać: Minister Piotr Gliński jest przekonany, że katastrofa smoleńska nie była wypadkiem. „Na Wschodzie wszyscy wiedzą, że Putin się zemścił”

Podziel się