Szukaj

Dziennikarz o złośliwościach posłów PO po wypadku Beaty Szydło. „Kim są patałachy?” [WIDEO]

14-02-2017 12:57
Małgorzata Kidawa-Błońska, PO Fot. Agata / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Małgorzata Kidawa-Błońska z PO była 13 lutego gościem Marcina Zaborskiego w popołudniowej audycji radia RMF FM. Dziennikarz pytał wicemarszałek Sejmu m.in. o złośliwe komentarze posłów Platformy, które pojawiły się po wypadku z udziałem premier Beaty Szydło.

Pani marszałek, kim są patałachy? - zapytał w czasie rozmowy Marcin Zaborski, który odniósł się tym samym do stylu, w jakim posłowie PO komentowali wypadek Beaty Szydło w Oświęcimiu.

Małgorzata Kidawa-Błońska zaczęła tłumaczyć, dlaczego to sformułowanie się pojawiło: Jeżeli ktoś nie potrafi dobrze, sprawnie, odpowiedzialnie działać, kiedy to, co powinno wydawać się rzeczą prostą i powinno być wykonane zgodnie z procedurami, nie jest wykonywane, no to można w taki sposób te osoby nazwać – zaznaczając jednocześnie, że ona tego wyrażenia nie użyła.

Koniecznie przeczytaj: Oblane farbą drzwi Joachima Brudzińskiego (PiS) czyści… Sławomir Nitras z PO

Czytaj też: Skandaliczny wpis o pogrzebie premier Beaty Szydło

Po wypadku rządowej kolumny poseł Robert Kropiwnicki, pani klubowy kolega, poseł PO napisał: „Te patałachy w końcu kogoś zabiją i ogłoszą, że to był zamach” – dziennikarz zacytował wypowiedź polityka PO.

Wie pan, ostatnio tych wypadków czy incydentów... To był wypadek, bo jednak pani premier odniosła obrażenia, to pierwszy wypadek, kiedy ktoś został poszkodowany… - próbowała tłumaczyć posłanka.

I po takim wypadku, kiedy ktoś zostaje poszkodowany - premier, funkcjonariusz BOR, słowo "patałachy" jest na miejscu? - dopytywał Zaborski.

W odpowiedzi Kidawa-Błońska próbowała nakierować rozmowę na temat chaosu informacyjnego po wypadku premier, jednak dziennikarz nie dawał za wygraną.

Poseł Kropiwnicki pisze „patałachy”, a szef klubu PO Sławomir Neumann pisze: „Seria wypadków czy nowy program laweta plus”? - cytował dalej prowadzący audycję.

To są złośliwości, ale… - zaczęła posłanka PO.

Złośliwości… - podkreślił dziennikarz.

Warto przeczytać: Tomasz Jacyków o stylu Beaty Szydło: „Absolutne mistrzostwo świata i arcydzieło” [WIDEO]

Podziel się