Szukaj

W jakich związkach rodzą się dzieci we współczesnej Europie? Ta mapa pokazała ciekawą zależność dotyczącą historii Polski

03-12-2016 21:53
Odsetek dzieci rodzących się w związkach niesformalizowanych - mapa Europy Fot. Marcin Palade / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Pewne zasady moralne i wartości wyznawane przez obywateli danego kraju kształtują się przez pokolenia. Zmiana granic państwa nie zawsze oznacza ich automatyczną zmianę. Pokazuje to dość dobrze poniższy przykład.

Jeden z użytkowników Twittera zwrócił uwagę, że współczesne dane dotyczące odsetka dzieci urodzonych w związkach niesformalizowanych w Europie pokazują ciekawą zależność dotyczącą Polski. Okazuje się, że na terenie Europy Środkowo-Wschodniej najwięcej dzieci w związkach sformalizowanych rodzi się w granicach w przybliżeniu pokrywających się z terenem II Rzeczpospolitej Polski.

Dość konserwatywne podejście w tym zakresie na terenie Europy wykazują też Grecji, Włosi (zwłaszcza w południowej części kraju) i mieszkańcy Bałkanów. Z kolei największy procentowy odsetek dzieci urodzonych w związkach niesformalizowanych widoczny jest w krajach skandynawskich, we Francji, Bułgarii i we wschodniej części Niemiec.

Koniecznie przeczytaj: Szokujące dane! Mapa z przestępstwami popełnionymi przez imigrantów w 2016 r. w Niemczech

Czytaj też: Ciekawa mapa z najbardziej popularnymi nazwami ulic w Europie. W Polsce wyjątkowo „neutralnie” [MAPA]

Mapa prezentująca procentowy rozkład dzieci urodzonych w związkach niesformalizowanych na terenie współczesnej Europy:

Odsetek dzieci rodzących się w związkach niesformalizowanych w Europie

Mapa Polski w 1939 r.:

Mapa Polski w 1939 r.

Warto przeczytać: Wałęsa powołuje się na… Jana Pawła II: „Przewidział to, co teraz robimy” [WIDEO]

Podziel się