Szukaj

Komitet Obrony Demokracji odwraca się od Grzegorza Schetyny – znana działaczka wypunktowała w liście otwartym lidera Platformy Obywatelskiej [foto]

23-02-2018 22:23
Grzegorz Schetyna Fot. European Peoples Party / Flickr / CC BY 2.0
Podziel się

Grzegorz Schetyna nieustannie boryka się z problemami własnej partii. Platforma Obywatelska jest co prawda drugą siłą polityczną w kraju, jednak w każdym sondażu boleśnie odstaje od Prawa i Sprawiedliwości. W dodatku teraz ugrupowanie może stracić sojusznika, jakim do tej pory był Komitet Obrony Demokracji.

Przyczyny konfliktu wyjaśniła na Facebooku jedna z działaczek KOD-u, Magdalena Filiks. Kobieta swoją wiadomość adresowała bezpośrednio do Grzegorza Schetyny:

DOŚĆ TEGO Panie Przewodniczący !!!

Dwa lata temu spotkałam na swojej drodze wielu fantastycznych ludzi. Zdecydowana większość z nich to byli ideowi, uczciwi, pracowici aktywiści społeczni. Przyszli w grudniu 2015 pod Trybunał Konstytucyjny, bo umiłowali państwo prawa ponad wszystko. Przyszli, bo zależało im na wolnej Polsce

Koniecznie przeczytaj: „Miała być satyra, wyszła żenada” – Komitet Obrony Demokracji po raz kolejny wyszedł na ulicę. Ich „występ” pod kościołem oburzył nie tylko internautów [wideo+foto]

Czytaj też: Platforma Obywatelska i Nowoczesna połączyły siły. Zapowiedzi się niezwykle huczne: „Nasz cel sprowadza się do obrony Polski przed PiS-em”

– zaczęła działaczka.

Następnie kobieta wytłumaczyła powód swojego listu:

Dziś obejrzałam konferencję Grzegorza Schetyny, „oprawioną” obecnością Lecha Wałęsy. Dziś dowiedziałam się, że przewodniczący Platformy Obywatelskiej hucznie ogłosił w mediach projekt Wolontariusze Wolnych Wyborów”. Ogólnopolski projekt dotyczący obywatelskiej obserwacji wyborów samorządowych.

Panie przewodniczący Schetyna DOŚĆ !!!

Następnie zaczęło się wyliczanie wad lidera Platformy Obywatelskiej:

Nie pierwszy raz zaprezentował Pan szczyt własnej arogancji, bezsilności i bezideowości. Nie pierwszy raz w wyrachowany, bezwzględny i głupi sposób próbuje Pan zawłaszczyć coś, co zupełnie do Pana nie należy.

(…)

Im jest Pan słabszy, tym bardziej działa Pan z pozycji siły”. Niestety nie wobec Pisu, na co widocznie jest Pan zbyt słaby, ale wobec mniejszych partii opozycyjnych, a co najgorszej wobec ruchów obywatelskich. Wykorzystuje Pan nasze słabości, brak środków, brak wsparcia medialnego i brak doświadczenia.

Nie potrafił Pan jako lider opozycji zaprezentować przez ostatnie dwa lata niczego, co dałoby nam nadzieję na wygraną. Wygraną opartą na przekonujących, merytorycznych propozycjach, na rzetelnej, sensownej pracy wykonanej przez opozycję. To było Pana zadanie. Nie zdał Pan tego egzaminu. Zresztą nie zdaje go Pan od dawna

– stwierdziła Filiks.

Działaczka zaznaczyła również, że Schetyna ma znacznie mniejsze poparcie, niż mu się wydaje:

Nie ma Pan żadnych wolontariuszy, o których Pan mówi i pisze. Nie ma Pan prawa uzurpować sobie żadnych przywilejów tylko dlatego, że PIS to upiory demokracji.

Ma Pan do czynienia ze świadomymi, odpowiedzialnymi wyborcami. Proszę w końcu wyjść i przeprosić. Za wszystko. Również za to, że traktował Pan od początku ruch obywatelski jako konkurencję polityczną. To świadczy tylko o Pana opóźnieniu” i niedojrzałości politycznej.

Oto cały wpis Magdaleny Filiks:

Warto przeczytać: Platforma Obywatelska poprosiła zagranicznych polityków o wzięcie udziału w specjalnym spocie. Europosłowie proszą Polaków o przestrzeganie demokracji [wideo]

Podziel się