Szukaj

Dziadek Kijowskiego zatwierdzał stan wojenny

14-12-2016 10:29
Mateusz Kijowski na pochodzie KOD w 2016 r.
Podziel się

Jednym z posłów Sejmu PRL, który zatwierdził stan wojenny był dziadek szefa Komitetu Obrony Demokracji, Józef Kijowski. Tymczasem Mateusz Kijowski nie widzi nic niestosownego, aby 13 grudnia protestować przeciwko obecnej władzy, którą KOD porównuje do komunistycznego reżimu.

Na mocy uchwały Rady Państwa z 12 grudnia 1981 roku, na polecenie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, 13 grudnia wprowadzono stan wojenny. Został on później zatwierdzony przez Sejm PRL uchwałą z dnia 25 stycznia 1982 roku.

Przegłosowano wtedy ustawę o szczególnej regulacji prawnej w okresie stanu wojennego (Dz. U. z 1982 r. Nr 3, poz. 18), która zatwierdzała z mocą od 12 grudnia 1981 r. decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego.

Koniecznie przeczytaj: Kijowski: „Jestem katolikiem”, „Walczyłem, żeby krzyż mógł wisieć w szkole.” „Dzisiaj uważam, że nie powinien wisieć” [WIDEO]

Czytaj też: Mateusz Kijowski o stanie wojennym i płk. Mazgule [WIDEO]

Jednym z posłów Sejmu RPL popierających tą ustawę był dziadek lidera KOD-u, Józef Kijowski, który do parlamentu dostał się z ramienia Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego.

Warto przeczytać: Mateusz Kijowski wygwizdany w czasie demonstracji pod Sejmem przez… KOD [WIDEO]

Podziel się