Szukaj

Dymisja premier przesądzona? Wymowna wypowiedź Beaty Szydło zarejestrowana przez kamery: „Może do czwartku mnie nie odwołają” [WIDEO]

06-12-2017 17:28
Beata Szydło, Jan Szyszko
Podziel się

W związku z planowaną rekonstrukcją rządu coraz więcej mówi się o odwołaniu ze stanowiska premiera Beaty Szydło i zastąpienia ją Mateuszem Morawieckim. Kolejne znaki wskazują, że jest to bardzo prawdopodobny scenariusz i sama szefowa Rady Ministrów ma tego świadomość.

W czasie wtorkowego posiedzenia rządu kamery uchwyciły krótką wymianę zdań między ministrem środowiska a Beatą Szydło.

Pani premier, byłem tak zaskoczony, że zapomniałem języka w gębie. W czwartek o godzinie 10 mam audiencję u Franciszka. Mam jechać czy zostać? Niech pani premier podejmie decyzję… - powiedział Jan Szyszko do premier.

Może do czwartku mnie nie odwołają. Niech pan jedzie – w żartobliwy sposób odpowiedziała Beata Szydło.

Koniecznie przeczytaj: To już oficjalne informacje. Znany nazwisko nowego premiera. Beata Szydło złożyła dymisję. Wiadomo też, jakie stanowisko obejmie

Czytaj też: Gorąco w Sejmie. Beata Szydło w bardzo ostrym i emocjonalnym wystąpieniu odpowiedziała opozycji, która chciała ją odwołać [WIDEO]

Nie tylko ta sytuacja wskazuje, że dymisja premier jest bardzo prawdopodobna. Beata Mazurek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, pytana o to, czy Mateusz Morawiecki zostanie mianowany nowym szefem rządu, nie zdementowała tych doniesień.

Nie jest tajemnicą że taka propozycja się pojawiła, żeby Mateusz Morawiecki został premierem. Decyzji jeszcze nie ma – oświadczyła Beata Mazurek.

Ostateczną decyzję w temacie kiedy i ewentualnie kto i czy będzie premiera, to podejmie Komitet Polityczny, a taki się jeszcze nie odbył. Nie mamy wyznaczonego terminu – dodała.

Internauci szeroko komentują także wymowny wpis Beaty Szydło, który pojawił się ostatnio na jej oficjalnym koncie na Twitterze.

Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska. Dbająca o rodzinę i wartości, bezpieczna. Wyrosła na fundamencie chrześcijańskim, tolerancyjna i otwarta. Nowoczesna i ambitna. To mój kraj. Przykład dla Europy i świata. Tacy jesteśmy Polacy – napisała premier.

Warto przeczytać: Mateusz Morawiecki wygłosił exposé w Sejmie. Nowy premier wskazał zadania swojego rządu [WIDEO]

Podziel się