Szukaj

Dwóch Algierczyków molestowało w Gdyni 14-latkę! Wstrząsająca relacja matki dziewczynki

02-08-2017 15:37
Policja Fot. Damianwiszowaty 12 / wikipedia / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Gdyńska policja zatrzymała dwóch obywateli Algierii podejrzanych o molestowanie 14-letniej dziewczynki. Prokuratura postawiła im już zarzuty. Jak podaje portal trojmiasto.pl, obcokrajowcy szkolą się obecnie w Akademii Morskiej w Gdyni.

„Dziennik Bałtycki” pisze, że cała sytuacja miała miejsce w niedzielę wieczorem na przyszkolnym boisku przy ul. Kołobrzeskiej w Działkach Leśnych. Policja potwierdziła, że otrzymała zgłoszenie o molestowaniu niepełnoletniej dziewczynki.

Przesłuchani zostali świadkowie, sporządzono rysopisy sprawców. W wyniku pracy operacyjnej naszych funkcjonariuszy w poniedziałek zatrzymaliśmy dwóch obywateli Algierii. Wczoraj prokurator przedstawił im zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniej, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności – mówi podkom. Krzysztof Kuśmierczyk z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Koniecznie przeczytaj: Policja publikuje nagranie z zatrzymania dwóch Algierczyków, którzy molestowali 14-latkę w Gdyni [WIDEO]

Czytaj też: Zderzenie dwóch pociągów na Pomorzu. Ewakuowano 200 osób. 28 osób w szpitalach [WIDEO+FOTO]

Portal dziennikbaltycki.pl przytacza także wstrząsającą relację matki dziewczynki.

Moja córka płakała, tłumaczyła mi, że to, co widzę, nie jest jej winą. Jak się okazało, jeden z Algierczyków całował ją, dotykał w miejsca intymne, odsłonił jej piersi i wykonywał zdjęcia. Nie mogłam się z nim porozumieć, bo nie rozmawia po polsku. Pokazałam mu na palcach, że moje dziecko ma zaledwie 14 lat, uderzyłam go w twarz, zabrałam córkę i wróciłam do domu. Natychmiast zadzwoniłam też na policję – opowiada kobieta.

Matka 14-latki dodaje także, że nie wiadomo, do czego jeszcze doszłoby, gdyby nie zachowanie młodszego brata. Chłopczyk, który obserwował całą sytuację, pobiegł do domu i zaalarmował matkę.

Kobieta opowiada także, że drugi z Algierczyków miał zachowywać się niestosownie wobec innego dziecka, które przebywało wtedy na boisku. Według relacji dzieci, mężczyzna brał na ręce jednego z chłopców i całował go w czoło.

Obaj obcokrajowcy mają być dzisiaj doprowadzeni do sądu, który zdecyduje, czy zostaną umieszczeni w areszcie.

Portal trojmiasto.pl podaje, że nieoficjalnie dowiedział się, że obaj Algierczycy od lutego szkolą się w gdyńskiej Akademii Morskiej. Mają stanowić załogę żaglowca, zbudowanego przez stocznię Remontowa Shipbuilding dla algierskiej Marynarki Wojennej. Jak dodaje portal, według świadków obaj obcokrajowcy już wcześniej kilkukrotnie kręcili się w okolicy boiska przy lesie na Działkach Leśnych i zaczepiali dzieci.

Warto przeczytać: 14-latek aresztowany w Arabii Saudyjskiej. Tańczył na ulicy [WIDEO]

Podziel się