Szukaj

Te świadectwa wzruszają do łez. Dwie Polki pokazują, czym jest prawdziwa miłość do ojczyzny [WIDEO]

11-11-2017 22:10
Babcia Józia Fot. Podróżnikowo / YouTube / screen YouTube
Podziel się

11 listopada, w kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, warto przypomnieć, czym jest prawdziwy patriotyzm. Poniżej wzruszające wykonanie „Roty” i wiersza „Polak Mały”.

87-letnia Babcia Józia jesienią 1936 roku wraz z całą rodziną została zesłana do Kazachstanu, do przymusowej pracy w kołchozie. Mimo tego Polka nadal pamięta patriotyczny wiersz, którego nauczyła się w dzieciństwie. Ze wzruszeniem w głosie nasza rodaczka recytuje „Polak Mały”.

Pani Anastazja Jankowska z kolei w wyjątkowo poruszajacy sposób śpiewa „Rotę” Marii Konopnickiej. Nasza 96-letnia rodaczka była ostatnią Polką w miejscowości Wolnica na Kresach. Opiekowała się grobami rodaków zamordowanych w 1944 r. przez UPA. Zmarła w ubiegłym roku. Mimo długoletniej rozłąki z ojczyzną Pani Anastazja nigdy nie zapomniała o Polsce i cały czas kultywowała nasze tradycje.

Koniecznie przeczytaj: Olbrychski w Święto Niepodległości: „Dziś patriotyzm to odsunięcie od władzy PiS (...) Oby nie za cenę krwi”

Czytaj też: Wielka Brytania: Polki zarabiały na fikcyjnych małżeństwach z nielegalnymi imigrantami. Zostały skazane

Internauci komentując oba, nagrania nie ukrywali wzruszenia. Nawet mężczyźni przyznawali, że „coś im wpadło do oka”.

Najlepsza lekcja patriotyzmu z możliwych - podsumowała jedna z osób.

Poniżej oba filmy.

Warto przeczytać: Sensacyjne doniesienia „Faktu” ws. śmierci Magdaleny Żuk. Prokuratura bierze pod uwagę już tylko jedną wersję zdarzeń?

Podziel się