Szukaj

Niepokojące dane. Tylko w ubiegłym roku zmarło 414 tys. Polaków. To najwięcej od zakończenia II wojny światowej

05-02-2019 18:45
Polska Fot. Piotr Drabik / flikcr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, w ubiegłym roku zmarło aż 414 tys. Polaków. Okazuje się, że od zakończenia II wojny światowej po raz pierwszy zdarzyło się, by w ciągu 12 miesięcy zmarło tylu mieszkańców naszego kraju.

Z danych GUS, na które powołuje się „Dziennik Gazeta Prawna” wynika, że w ubiegłym roku liczba zgonów była o 3% wyższa niż w 2017 roku. 

Informujący o tych statystykach dziennik podkreśla, że tak duża śmiertelność była prognozowana na lata 30. obecnego wieku. Tymczasem okazuje się, że wzrost długości życia wyhamował i Polacy umierają, według „DGP”, głównie z powodu złego stylu życia, czyli np. palenia tytoniu oraz nieprawidłowej diety, co z kolei jest przyczyną licznych groźnych schorzeń.

Koniecznie przeczytaj: Liczba polskich emigrantów rośnie. Najchętniej wybieranym kierunkiem Wielka Brytania

Czytaj też: Polacy zostali bohaterami w Czechach. Skoczyli na ratunek tonącemu mężczyźnie. Okazało się, że to znany aktor [WIDEO]

Niepokoić mogą również dane dotyczące liczby urodzeń w stosunku do liczby zgonów. Otóż okazuje się, iż w 2018 rok urodziło się 388 tys. dzieci, czyli o 3,5% mniej niż rok wcześniej, co w zestawieniu z 414 tys. zgonami daje ujemny przyrost naturalny.

Warto przeczytać: Norwegia: Polacy skazani za podpalenie ośrodka dla imigrantów. Proces budzi poważne wątpliwości

Podziel się