Szukaj

Niepokojące dane. Tylko w ubiegłym roku zmarło 414 tys. Polaków. To najwięcej od zakończenia II wojny światowej

05-02-2019 18:45
Polska Fot. Piotr Drabik / flikcr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, w ubiegłym roku zmarło aż 414 tys. Polaków. Okazuje się, że od zakończenia II wojny światowej po raz pierwszy zdarzyło się, by w ciągu 12 miesięcy zmarło tylu mieszkańców naszego kraju.

Z danych GUS, na które powołuje się „Dziennik Gazeta Prawna” wynika, że w ubiegłym roku liczba zgonów była o 3% wyższa niż w 2017 roku. 

Informujący o tych statystykach dziennik podkreśla, że tak duża śmiertelność była prognozowana na lata 30. obecnego wieku. Tymczasem okazuje się, że wzrost długości życia wyhamował i Polacy umierają, według „DGP”, głównie z powodu złego stylu życia, czyli np. palenia tytoniu oraz nieprawidłowej diety, co z kolei jest przyczyną licznych groźnych schorzeń.

Koniecznie przeczytaj: Kogo Polacy darzą sympatią, a kogo nie lubią? Zapytano o stosunek do innych narodów [foto]

Czytaj też: Sąd Apelacyjny zwolnił z aresztu Norberta B. To główny podejrzany ws. zbrodni, o którą oskarżono Tomasza Komendę

Niepokoić mogą również dane dotyczące liczby urodzeń w stosunku do liczby zgonów. Otóż okazuje się, iż w 2018 rok urodziło się 388 tys. dzieci, czyli o 3,5% mniej niż rok wcześniej, co w zestawieniu z 414 tys. zgonami daje ujemny przyrost naturalny.

Warto przeczytać: Skandaliczne słowa izraelskiego dyplomaty: „Polacy to antysemici. Wielu z nich kolaborowało” [wideo]

Podziel się