Szukaj

Sympatyczny gest prezydenta. Tym razem to Andrzej Duda zrobił zdjęcie swojemu fotografowi – wyszło całkiem nieźle [foto]

29-03-2018 18:14
Andrzej Duda, prezydent Polski Fot. Lukas Plewnia / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Andrzejowi Dudzie podczas każdego wyjazdu towarzyszy fotograf. Z prezydentem często podróżuje Jakub Szymczuk, który dba o to, aby na stronie Kancelarii Prezydenta znalazły się dobrej jakości zdjęcia dokumentujące pracę głowy państwa.

Jakub Szymczuk zyskał rozgłos podczas pobytu na Ukrainie w trakcie kijowskiego Majdanu. Fotograf był wtedy korespondentem „Gościa Niedzielnego”. Jego zdjęcia zyskały dużą popularność. Szymczuk w 2014 roku otrzymał nagrodę Grand Press Photo za fotografię roku oraz dekady.

Aktualnie fotograf pracuje dla Kancelarii Prezydenta, co wiąże się z licznymi wyjazdami, w których Szymczuk towarzyszy głowie państwa. Podczas pobytu w Afganistanie doszło do chwilowej zamiany ról. To prezydent Duda wykonał zdjęcie swojemu pracownikowi.

Koniecznie przeczytaj: „Ubaw i żenada. 24 godziny potrzebowali, żeby to wydumać” – prezydent Andrzej Duda ostro krytykuje TVN24 [foto + wideo]

Czytaj też: Prezydent Andrzej Duda zabrał głos ws. 2-letniego Alfiego Evansa: „Być może potrzeba jedynie nieco dobrej woli po stronie decydentów”

Szymczuk postanowił opublikować fotografię na Twitterze. Fotograf zaznaczył, że prezydent do wykonania zdjęcia użył telefonu komórkowego. Internauci przychylnie wypowiedzieli się o kadrze autorstwa głowy państwa.

Warto przeczytać: Andrzej Duda przemawiając do Żydów... o mało się nie rozpłakał. „Nikt w Polsce nie wie, ile tak naprawdę ma w sobie krwi żydowskiej” [wideo]

Podziel się