Szukaj

Ważne słowa Andrzeja Dudy o tolerancji dla innych ras i wyznań. „Każdy może być wśród nas, ale jest warunek” [WIDEO]

06-01-2018 17:10
Andrzej Duda, przemówienie w Skoczowie, Orszak Trzech Króli Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Para prezydencka wzięła dzisiaj udział w uroczystym Orszaku Trzech Króli w Skoczowie. Andrzej Duda wygłosił przemówienie, w którym poruszył m.in. kwestię szacunku dla osób o innym kolorze skóry.

Z okazji przypadającego dzisiaj Święta Objawienia Pańskiego w wielu miastach w Polsce organizowane są tradycyjne orszaki Trzech Króli. Andrzej Duda wraz z małżonką w tym roku uczestniczyli w uroczystym pochodzie w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim. Hasło tegorocznego orszaku brzmi w „Bóg jest dla wszystkich”.

Każdy może do Boga przyjść i to jest niezwykle ważne przesłanie, które niesie religia chrześcijańska – podkreślił prezydent.

Koniecznie przeczytaj: Andrzej Rzepliński próbuje doradzać prezydentowi. Woli, żeby Andrzej Duda postawił się rządowi dla dobra relacji międzynarodowych [WIDEO]

Czytaj też: Andrzej Duda chce odejścia Antoniego Macierewicza? „To jest trudna współpraca. Nie ukrywam, że mam wiele wątpliwości” [WIDEO]

Andrzej Duda zaznaczył, że chrześcijanie powinni szanować drugiego człowieka, bez względu na jego kolor skóry czy wyznanie, jednak z drugiej strony powinna być taka sama postawa szacunki i tolerancji.

Każdy może przyjść i być między nami, jeżeli szanuje naszą tradycję, jeżeli szanuje naszą wiarę, jeżeli szanuje nasze przekonania, jeżeli nie chce ich naruszać. Nieważne, czy jest biały, czy jest śniady, czy ma ciemną skórę. Jest człowiekiem, któremu my, jako chrześcijanie jesteśmy winni szacunek, uznanie jego godności – mówił Andrzej Duda.

Warto przeczytać: Niezwykle wzruszająca sytuacja w bazie wojskowej w Kuwejcie. Prezydent Andrzej Duda zaśpiewał z polskimi żołnierzami kolędę [WIDEO]

Podziel się