Szukaj

Gorzkie słowa prezydenta Andrzeja Dudy o sprawie Alfiego Evansa. „To się dzieje w Europie, która krzyczy o tym, że musi być zakaz kary śmierci”

26-04-2018 23:40
Alfie Evans
Podziel się

Prezydent Andrzej Duda w dalszym ciągu myśli o sprawie Alfiego Evansa. Głowa państwa zamieściła na Twitterze kolejne oświadczenie, tym razem skupiające się na europejskim sądzie, który nie dopuścił do dalszej walki o życie chłopca.

Andrzej Duda po raz kolejny postanowił zabrać głos w sprawie Alfiego Evansa. Prezydent Polski już wcześniej wstawił się za życiem chłopca:

Trzeba ratować Alfiego Evansa! Po raz kolejny jego dzielne drobne ciało pokazało, że cud życia może być silniejszy niż smierć. Być może potrzeba jedynie nieco dobrej woli po stronie decydentów. Alfie, modlimy się za Ciebie i za Twój powrót do zdrowia

– napisał Duda na Twitterze.

Koniecznie przeczytaj: Nie żyje Alfie Evans. Ojciec chłopca zostawił poruszającą wiadomość dla wszystkich, którzy wspierali chłopca do samego końca

Czytaj też: Posłanka PiS oświadczyła, że projekt „Zatrzymaj aborcję” jest... „nieludzki”. Odpowiedziała jej autorka inicjatywy pro-life

O reakcji prezydenta szerzej pisaliśmy tutaj: Prezydent Andrzej Duda zabrał głos ws. 2-letniego Alfiego Evansa: „Być może potrzeba jedynie nieco dobrej woli po stronie decydentów”

Sprawa Alfiego Evansa musi mocno leżeć prezydentowi na sercu, ponieważ po raz kolejny postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami na Twitterze:

To dzieje się w Europie, która krzyczy o tym, że musi być zakaz wykonywania kary śmierci wobec nawet najgorszych zbrodniarzy, ale wolno de facto skazać na śmierć dziecko. I robią to EUR sądy. Dla mnie to coś, co określiłbym jako cynizm i draństwo.

Warto również przypomnieć, że w sprawie chłopca nastąpił dość nieoczekiwany zwrot akcji, więcej na ten temat można przeczytać tutaj: Zaskakująca zmiana tonu. Ojciec Afliego oświadczył, że będzie współpracować ze szpitalem, w którym przebywa jego syn

Warto przeczytać: Prezydent Andrzej Duda zabrał głos ws. 2-letniego Alfiego Evansa: „Być może potrzeba jedynie nieco dobrej woli po stronie decydentów”

Podziel się