Szukaj

Duchowny o rzeczywistej pomocy, jaką Polska kieruje na Bliski Wschód [WIDEO]

19-06-2017 08:46
Ks. prof. Waldemar Cisło, Pomoc Kościołowi w Potrzebie Fot. Telewizja Republika / youtube / screen YouTube
Podziel się

„Polski rząd cały czas bardzo aktywnie angażuje się w pomoc osobom poszkodowanym przez działania wojenne na Bliskim Wschodzie” – przekonuje ks. prof. Waldemar Cisło. – „To są miliony złotych”.

Przewodniczący polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie na antenie Telewizji Trwam opowiada, jak wygląda rzeczywiste zaangażowanie Polski w niesienie pomocy mieszkańcom, poszkodowanym w wyniku działań wojennych na Bliskim Wschodzie.

To cały szereg projektów, które przynoszą bardzo dobre efekty – mówi ks. prof. Waldemar Cisło.

Z jego relacji wynika, że polski rząd przeznacza na pomoc miliony złotych. Podkreśla, że pieniądze trafiają bezpośrednio do potrzebujących. Przekazywane przez Polskę środki przeznaczane są m.in. na pokrycie kosztów leczenia, dopłaty do prądu. Pieniądze trafiają też do tamtejszych szpitali.

Koniecznie przeczytaj: Według polskiego duchownego, bogaci wyjechali już ze strefy wojny na Bliskim Wschodzie [WIDEO]

Czytaj też: Ks. Cisło po raz kolejny przekonuje do niesienia pomocy uchodźcom na miejscu [WIDEO]

Dzięki wsparciu ze strony Polski prowadzona jest też odbudowa zniszczonych podczas wojny domów. W samym Aleppo na odbudowę czeka około 670 mieszkań.

Pani premier od początku bardzo zaangażowała się w takie formy niesienia pomocy – podkreśla ks. prof. Cisło.

Jak zaznacza, w Polsce z kwestii uchodźców – zwłaszcza dzieci – próbuje się robić rozgrywkę polityczną. Tymczasem realna pomoc potrzebna jest przede wszystkim na miejscu. Jej zapewnienie sprawi, że mieszkańcy zniszczonych wojną terenów nie będą potrzebowali ich opuszczać i ruszać do Europy.

Warto przeczytać: Archer dla TVP: „Wyślemy ich do piekła” [WIDEO]

Podziel się