Szukaj

Dron latał nad kancelarią premiera. Zatrzymano obywatela Rosji

26-09-2016 21:16
Unoszący się dron Fot. Jacek Halicki / wikipedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Rosjanin sterował dronem, który przez kilka minut latał nad budynkami rządowymi w centrum Warszawy. Bezzałogowiec krążył między kancelarią premiera, Belwederem i w okolicy siedziby Ministerstwa Obrony Narodowej. Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu zatrzymali obywatela Rosji. Prawdopodobnie dzisiaj zostaną postawione mu zarzuty.

Rosjanina, który sterował dronem z wnętrza zaparkowanego pod kancelarią premiera samochodu marki Porsche, zauważył funkcjonariusz BOR, który wezwał policję. Mężczyzna miał zostać przesłuchany. Sprawę bada też Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Służby sprawdzają, czy Rosjanin przy użyciu drona nie nagrywał bądź nie transmitował obrazu znad obiektów rządowych, a także czy nie prowadził podsłuchu. Bezzałogowiec po sprowadzeniu na ziemię został sprawdzony pod kątem obecności materiałów pirotechnicznych.

Koniecznie przeczytaj: KOD kończy protest przed Kancelarią Premiera. To już koniec ruchu Kijowskiego?

Czytaj też: Za miesiąc premiera „Wołynia”. Ukazał się już drugi plakat filmu

Jak dowiedział się reporter RMF, obywatelowi Rosji mogą być postawione zarzuty w związku z naruszeniem prawa lotniczego, za co grozi do 5 lat więzienia. Mężczyzna prawdopodobnie dzisiaj usłyszy zarzuty i po przesłuchaniu zostanie zwolniony.

 

Warto przeczytać: 89-letni ubek skazany. Znęcał się nad żołnierzami AK

Podziel się