Szukaj

Rybnik: Samochód stanął w płomieniach. W środku przebywało dziecko. Niezwykle ważny apel policji [wideo]

17-08-2018 16:28
Incydent w Rybniku Fot. Marek Adamski / Facebook.com
Podziel się

Jak poinformował „Dziennik Zachodni”, do dramatycznego zdarzenia doszło w czwartek, około godziny 19, na ulicy Kadetów w Rybniku-Boguszowicach. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że ojciec zostawił swoje dziecko w samochodzie i poszedł na zakupy. Pod jego nieobecność auto stanęło w płomieniach.

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, Dariusz Jaroszewski w rozmowie „Dziennikiem Zachodnim” potwierdził, że mężczyzna sam uratował swoje dziecko:

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ojciec chłopca na chwilę zostawił go w samochodzie i poszedł na zakupy. Gdy zauważył ogień ruszył ratować syna. To on wyciągnął 3-latka z samochodu.

Z kolei przedstawiciel rybnickiej straży pożarnej, Wojciech Rduch dodał, że 3-latek doznał poważnych oparzeń ciała: 

Koniecznie przeczytaj: Dramatyczne nagranie. Śmierć turystów to nie był wypadek tylko zamach ISIS. Samochód celowo wjechał w ludzi [wideo]

Czytaj też: Makabryczny wypadek. Samochód został roztrzaskany przez ciężarówkę. Zginęła cała rodzina [wideo]

Gdy nasze dwa zastępy przyjechały na miejsce, dziecko znajdowało się już pod opieką pogotowia. Lekarz zadecydował o ściągnięciu śmigłowca LPR. Dziecko miało oparzenia II i III stopnia na powierzchni 40 procent ciała.

Załoga śmigłowca LPR przetransportowała je do szpitala w Katowicach-Ligocie. Według ustaleń dziennikarzy ranny został również ojciec dziecka, który trafił do rybnickiego szpitala.

Śląscy policjanci w trakcie rozmowy z PAP, stanowczo skrytykowali postawę świadków zdarzenia, którzy zamiast udzielić pomocy, nagrywali filmy telefonami: 

Niepokojący jest fakt, że prawie nikt nie chciał pomóc poszkodowanym, mimo że na miejscu było wielu gapiów. Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast podać pomocną dłoń. Apelujemy do mieszkańców o udzielanie pomocy w takich przypadkach.

Obecnie funkcjonariusze policji wciąż ustalają przyczyny tego zdarzenia. Według rybnickich strażaków przyczyną pożaru była wadliwa instalacja LPG.

Warto przeczytać: USA: To nagranie mrozi krew w żyłach. Ukazuje dramatyczną ucieczkę mężczyzn przez płonący las [wideo]

Podziel się