Szukaj

Groźny wypadek ciężarówki na drodze ekspresowej S12. Strażacy z trudem wyciągnęli kierowcę z kabiny ciężarówki [wideo]

30-07-2018 18:23
Dramatyczna akcja ratunkowa na s12 Fot. lublin112 / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformował portal lublin112.pl., w ubiegłą niedzielę na drodze ekspresowej S12/17 Lublin – Piaski doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem samochodu ciężarowego. Strażacy, którzy przybyli na miejsce, przez blisko półtorej godziny uwalniali kierowcę zakleszczonego w zniszczonej kabinie.

Do wypadku doszło około godziny 22:40 w miejscowości Kazimierzówka koło Świdnika. Na drodze ekspresowej S12/17 Lublin – Piaski samochód ciężarowy uderzył w konstrukcję ekranów akustycznych. Siła uderzenia była tak duża, że kabina została całkowicie zmiażdżona.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce, przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, przez blisko półtorej godziny pracowali nad tym, by dostać się do uwięzionego kierowcy. Niezbędna okazała się interwencja ciężkiego holownika, który odciągnął pojazd, czym ułatwił dostęp do zakleszczonego mężczyzny. Gdy tylko udało się wydostać poszkodowanego, natychmiast trafił w ręce ratowników medycznych, którzy przetransportowali go do szpitala. W momencie interwencji służb medycznych kierowca był przytomny, jednak stwierdzono u niego liczne obrażenia ciała.

Koniecznie przeczytaj: Tajlandia: Akcja ratunkowa dobiegła końca. W tak ekstremalnie trudnych warunkach wydostawano chłopców z jaskini [wideo]

Czytaj też: Dziennikarz TVN zatrzymany w Tajlandii. Miał… utrudniać akcję ratunkową. Sprawa już została wyjaśniona? [foto]

Warto przeczytać: To nagranie mrozi krew w żyłach. Koszmarnie wyglądający wypadek na Zakopiance [wideo]

Podziel się