Szukaj

14-latka była zbiorowo gwałcona przez kilka lat. Wśród podejrzanych jest jej przyrodni brat

04-12-2018 17:42
Radiowóz, policja Fot. Damianwiszowaty12 / wikimedia.org / CC BY 3.0
Podziel się

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko pięciu mężczyznom, którzy przez 3 ostatnie lata mieli molestować i gwałcić nastoletnią dziewczynkę. Wśród podejrzanych jest m.in. przyrodni brat ofiary. Oskarżonym grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje „Fakt”, śledczy dowiedzieli się dramacie dziewczynki w trakcie śledztwa dotyczącego innej sprawy. Jej przyrodni brat, obecnie 40-letni Mariusz N., został początkowo zatrzymany w związku ze znęcaniem się nad matką. Później jednak okazało się, że pastwił się również nad swoją siostrą. 

Portal rzeszow-news.pl podaje, że dramat dziewczynki rozgrywał się w jednej z podrzeszowskich wsi. Mniej więcej od trzech, czterech lat była ona molestowana i gwałcona przez pięciu dorosłych mężczyzn. Z ustaleń śledczych wynika, że w tym procederze uczestniczyli wspomniany wcześniej Mariusz N. oraz jego koledzy.

Koniecznie przeczytaj: Rzeszów: Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym. Trwa ustalanie przyczyn tego zdarzenia [wideo]

Czytaj też: Dolny Śląsk: Brutalny gwałt zbiorowy podczas 18. urodzin. „Spełnili wszystkie fantazje z filmów erotycznych”

Oskarżeni mają obecnie od 40 do 66 lat. Dwóch z nich już od kilku miesięcy przebywa w areszcie, wobec trzech pozostałych zastosowano teraz tymczasowy areszt.

Jak informuje Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, podejrzani nie przyznają się do winy:

Za popełnione przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości, podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od 2 lat do 12. Żaden z nich nie przyznaje się do winy.

Warto przeczytać: Mazowieckie: Brutalna bójka nastolatek pod szkodą. Bulwersujące zachowanie świadków [+18 wideo]

Podziel się