Szukaj

Środowiska lobbujące za przyjęciem euro oskarżyły Pawła Kukiza o hipokryzję. Tak miażdżącej odpowiedzi z pewnością się nie spodziewały [foto]

27-02-2018 17:09
Paweł Kukiz Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Od kilku dni, głównie za sprawą Platformy Obywatelskiej, w przestrzeni publicznej pojawił się temat przyjęcia euro. Biorące udział w tej dyskusji środowiska polityczne zarzuciły Pawłowi Kukizowi, że jest hipokrytą, ponieważ jest osobą walczącą o wzmocnienie znaczenia referendum, a nie szanuje wyniku głosowania akcesyjnego do UE, które przewidywało m.in. właśnie zmianę polskiej waluty. Na odpowiedź polityka nie trzeba było długo czekać. W swoim wpisie na Facebooku, bezlitośnie obnażył prawdę o atakujących go środowiskach.

Paweł Kukiz swój post na Facebooku rozpoczął od bardzo dosadnej apostrofy i zapewnienia, że zarówno on sam, jak i jego ugrupowanie będzie zawsze szanowało wolę obywateli wyrażoną podczas referendum:  

Środowiska Platformiane i ich postkomunistyczni bracia połapani z SLD i Wyborczą zarzucają K'15 hipokryzję głosząc, że K'15 "nie szanuje referendum akcesyjnego do UE sprzeciwiając się wprowadzeniu euro". Szanowni targowiczanie i postbolszewicy... K'15 ZAWSZE szanował i szanować będzie wolę Obywateli wyrażoną w drodze referendum.

Koniecznie przeczytaj: Platforma Obywatelska poprosiła zagranicznych polityków o wzięcie udziału w specjalnym spocie. Europosłowie proszą Polaków o przestrzeganie demokracji [wideo]

Czytaj też: Platforma Obywatelska i Nowoczesna połączyły siły. Zapowiedzi się niezwykle huczne: „Nasz cel sprowadza się do obrony Polski przed PiS-em”

Polityk w swoim wpisie wyjaśnił również, że w referendum akcesyjnym nie było mowy o obowiązku przyjęcia euro. Jak później napisał, nasz kraj w traktacie akcesyjnym zobowiązał się wyłącznie do tego, że będzie dążył do wprowadzenia tej waluty, ale dopiero wówczas, gdy uda się spełnić wszystkie niezębne warunki. W dalszej części postu zwrócił uwagę, że w Polsce, podobnie jak innych krajach, decyzja o przyjęciu nowej waluty powinna należeć wyłącznie do obywateli: 

W Polsce również takie referendum powinno zostać przeprowadzone i jeśli Obywatele uznają W DRODZE REFERENDUM, że chcą posługiwać się euro to zamilknę, drodzy platformiarze i postbolszewicy. Ale na dziś uważam, że wyzbycie się waluty narodowej oznacza totalne podporządkowanie się interesom najsilniejszych państw w UE. Że dziś jeszcze na euro nas nie stać.

Na końcu swojego wpisu Paweł Kukiz bezlitośnie obnażył hipokryzję polityków Platformy Obywatelskiej, przypominając o tym, że nie poparli oni jego propozycji, dotyczącej tego, by wynik referendum bezwarunkowo obowiązywał władze do realizowania woli narodu:

Przypomnijcie sobie, syny platformiane, jak lata temu biegałem do Was z błaganiami o zmianę ustawy o referendum. Jak Was prosiłem o to, by wynik referendum OBOWIĄZYWAŁ władzę. Mogliście to zrobić, mogliście uchwalić taką ustawę, ale żyjąc w przekonaniu, że będziecie rządzić wiecznie nie chcieliście sami sobie ukręcić bicza nad łbami. Bicza Obywatelskiej kontroli nad władzą. I Wy mi hipokryzję zarzucacie??? Wy, postkomunistyczni targowiczanie, którzy matkę własną, Polskę, sprzedacie za władzę?

 

Warto przeczytać: Paweł Kukiz żartobliwie skomentował poranną wypowiedź Joanny-Scheuring- Wielgus. „Dla mnie jest Pani Ryszardem w Spódnicy” [foto]

Podziel się