Szukaj

Prawdziwa burza na prawicy. Donald Tusk pojawi się na obchodach 11 listopada na zaproszenie Andrzeja Dudy

10-11-2017 13:27
Donald Tusk podczas przemówienia Fot. Αλέξης Τσίπρας / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Przewodniczący Rady Europejskiej pojawi się na jutrzejszych państwowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Donald Tusk przyjedzie na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy.

Informację potwierdził Paweł Graś z PO. Jak podaje tvn24.pl, Donald Tusk spędzi w Warszawie kilka godzin. Później polityk wróci do Brukseli. Informacja o jego przyjeździe zaskoczyła chyba wszystkich, zwłaszcza, że w zeszłym roku szef Rady Europejskiej podobnego zaproszenia nie przyjął. Spora część zwolenników prawicy nie ukrywa swojego niezadowolenia. Nie ma co ukrywać – Donald Tusk jest wyjątkowo nielubianą postacią w tym środowisku.

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk został wygwizdany podczas składania wieńca przed Grobem Nieznanego Żołnierza [WIDEO]

Czytaj też: Donald Tusk ledwo przyjechał do Polski, a już uderzył w polityczne tony. Jak jego słowa mają się do rzeczywistości? [WIDEO]

Krzysztof Łapiński z Kancelarii Prezydenta poinformował na Twitterze, że Andrzej Duda zaprosił do Warszawy wszystkich byłych prezydentów i premierów. Tak więc i Lecha Wałęsę, który również na prawicy nie cieszy się dobrą opinią. Czy na uroczystościach znalazłby się - gdyby żył - także Wojciech Jaruzelski? - ironizuje portal niezaleza.pl

Przychylny rządowi portal z dezaprobatą zauważa również, że 11 listopada prezydent nie wręczy nominacji generalskich. Andrzej Duda poinformował o tym dzisiaj w programie „Poranek Siódma9” emitowanym na antenie rozgłośni katolickich. Prezydent powiedział, że „nominacje generalskie będą wręczone w odpowiednim czasie, wtedy kiedy modernizacja i rozwój polskiej armii zostaną w odpowiedni sposób zaplanowane” - podaje niezaleza.pl.

Tymczasem tak TVP komentuje przyjazd do Polski Donalda Tuska:

Warto przeczytać: Donald Tusk dostał pytanie w języku angielskim. Po tej odpowiedzi wszyscy zaniemówili [WIDEO]

Podziel się