Szukaj

Paweł Adamowicz zlecił przygotowanie specjalnego dokumentu. Wszystko z powodu obaw przed aresztowaniem

12-02-2019 14:49
Paweł Adamowicz Fot. Paweł Adamowicz / Facebook
Podziel się

Jak ujawniła p.o. prezydenta Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, Paweł Adamowicz przed śmiercią obawiał się politycznego ataku ze strony partii rządzącej. W związku z tym przygotował plan działania na wypadek zatrzymania przez służby. Jednym z jego elementów był dokument przygotowany przez prawników, który za pośrednictwem mediów miał trafić do opinii publicznej.

Kandydatka w wyborach na prezydenta Gdańska, w rozmowie z „Wysokimi Obcasami” potwierdziła, wcześniejsze doniesienia „Gazety Wyborczej”, która informowała o „dziesiątkach śledztw z powodów politycznych” prowadzonych rzekomo na zlecenie Prawa i Sprawiedliwości.

W związku z tym  Paweł Adamowicz wraz z współpracownikami przygotował plan obrony. Jednym z jego elementów było oświadczenie, które miało trafić do mediów, gdyby został zatrzymany przez służby:

Koniecznie przeczytaj: Nożownik ciężko ranił prezydenta Gdańska na finale WOŚP. Paweł Adamowicz był reanimowany [wideo+foto]

Czytaj też: Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Lekarzom nie udało się go uratować

We wrześniu prowadziliśmy trudne rozmowy z prawnikami i oni przygotowali oświadczenie na wypadek zatrzymania pana prezydenta.

- mówiła Aleksandra Dulkiewicz.

W oświadczeniu prezydent Gdańska miał tłumaczyć, że został zatrzymany z powodu aktualnej sytuacji politycznej w kraju.

Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 roku. Dzień wcześniej podczas 27. Finału WOŚP został ugodzony nożem przez Stefana W.

Warto przeczytać: Piotr Adamowicz o ostatnich chwilach prezydenta Gdańska:„To była sinusoida, raz dostawaliśmy dobre, raz złe informacje”

Podziel się