Szukaj

Dlaczego europejscy politycy nie walczą z radykalnymi islamistami? Powód jest bardzo prozaiczny… [WIDEO]

22-08-2017 11:34
Aleksandra Rybińska Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Kolejne zamachy przeprowadzane w Europie udowadniają, że zagrożenie terrorystyczne na Starym Kontynencie zamiast maleć sukcesywnie się zwiększa. Dziennikarka Aleksandra Rybińska zauważyła, że są powody, dla których wielu polityków nie podejmuje zdecydowanych działań wobec muzułmańskich fundamentalistów.

Z jednej strony zgadzam się, że trzeba ograniczyć napływ imigrantów, ale to nie rozwiąże problemu tych muzułmanów, którzy już są na miejscu – zaznaczyła Rybińska w programie „Minęła dwudziesta” na antenie TVP Info.

Dziennikarka zaznaczyła, że część europejskich polityków nie podejmuje walki z islamskim radykalizmem, aby nie stracić poparcia wśród muzułmańskiego elektoratu.

Z tym europejscy politycy mają problem, bo po pierwsze ci muzułmanie stanowią elektorat, szczególnie lewicy, dlatego nie należy zbyt mocno ich dociskać. Jest to system klientelistyczny – podkreśliła.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy przetestowali skuteczność barier chroniących przed zamachami [WIDEO]

Czytaj też: Nożownik zaatakował z okrzykiem „Allahu akbar”. Służby udają, że to nie terroryzm

Rybińska jako przykład podała Francję – kraj, w którym społeczność muzułmańska jest tak duża, że w znaczący sposób może wpłynąć na wynik wyborów.

Ja znam sytuację Francji bardzo dobrze i wiem, że tam jest tak, że bardzo często politycy już na poziomie lokalnym wchodzą w komitywę np. z imamami, którzy następnie przekonują swoich wiernych w meczetach, żeby głosowali na daną partię – mówiła Rybińska.

Warto przeczytać: Zwolennik przyjmowania uchodźców chciał zrównać terroryzm islamski z.. chrześcijańskim. Nie wyszło [WIDEO]

Podziel się