Szukaj

Skandaliczne słowa Senegalczyka mieszkającego w Polsce o uczestnikach Marszu Niepodległości: „Są jak Państwo Islamskie” [WIDEO]

17-11-2017 20:40
Mamadou Diouf Fot. Polityczne Wiadomości / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Nie milkną echa wokół haniebnych komentarzy związanych z Marszem Niepodległości, które pojawiały się w zagranicznych mediach jeszcze przed 11 listopada. Temat ten wywołał gorącą dyskusję także w trakcie wczorajszego programu „Warto Rozmawiać” na antenie TVP1.

Gośćmi Jana Pospieszalskiego byli: Jolanta Hajdasz (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich), Bartosz Węglarczyk (onet.pl), Jan Puhl (Der Spiegel), Bronisław Wildstein (Sieci), Ryszard Legutko (Prawo i Sprawiedliwość), Krzysztof Bosak (Ruch Narodowy), Bawer Aondo-Akaa (teolog, Prawica RP) i Mamadou Diouf (muzyk).

Nieoczekiwanie niezwykle kontrowersyjną oceną Marszu Niepodległości wygłosił pochodzący z Senegalu, ale mający polskie obywatelstwo muzyk, publicysta i aktywista Mamadou Diouf.

Koniecznie przeczytaj: Oficjalne zaproszenie na Marsz Niepodległości 2017. Zobacz pierwszy spot promujący wydarzenie [WIDEO]

Czytaj też: Marsz Niepodległości 2017. Tłumy ludzi i morze biało-czerwonych flag [Relacja FOTO +WIDEO]

To mi trochę przypomina Państwo Islamskie. To jest grupa ludzi, która mówi, że robi coś w imieniu Boga, a jednak morduje swoich i innych. Ten marsz – gdzie jest to święto, gdzie jest Bóg? - stwierdził.

Kompletnie inną opinię wygłosił prawicowy polski polityk Bawer Aondo-Akaa, która sam wielokrotnie uczestniczył w Marszu Niepodległości. Konserwatywny działacz nie zgodził się, aby uczestników tego wydarzenia utożsamiać z faszystami i neonazistami z powodu skrajnych poglądów niewielkiej grupy ludzi.

Warto zaznaczyć też, że Bawer Aondo-Akaa zdecydował się pozwać belgijskiego europosła Guya Verhofstadta za słowa o „polskich nazistach”.

Kocham Polskę, jestem polskim patriotą, to jest mój obowiązek służyć najjaśniejszej Rzeczpospolitej - podsumował prawicowy polityk Prawicy RP.

Cały program można obejrzeć poniżej. Cytowany fragment rozmowy od ok. 25 minuty.

Warto przeczytać: Opublikowano oficjalny plakat Marszu Niepodległości 2017. Zobacz też oficjalne zaproszenie [FOTO + WIDEO]

Podziel się