Szukaj

Prokuratura przedłuża o trzy miesiące śledztwo dotyczące zabójstwa Magdaleny Żuk

04-08-2017 09:31
Magdalena Żuk Fot. Magdalena Żuk / Facebook
Podziel się

Śledztwo ws. tragicznej śmierci Magdaleny Żuk prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze od 5 maja 2017 zostało przedłużono o trzy miesiące. Wyjaśnienie sprawy potrwa przynajmniej do 31 października.

27-letnia Polka zmarła 30 kwietnia po upadku z pierwszego lub drugiego piętra szpitala w Marsa-Alam w Egipcie.

W czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Tomasz Czułowski poinformował, że śledztwo ws. śmierci kobiety zostało przedłużone o trzy miesiące.

W oświadczeniu przypomniano dotychczasowe czynności podjęte w śledztwie, m.in. sekcję zwłok w Egipcie z udziałem polskiego patomorfologa oraz prokuratora Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, a także sekcję przeprowadzoną w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu.

Koniecznie przeczytaj: Nie chcą odpuścić śledztwa ws. śmierci Magdaleny Żuk. Jest nowa petycja skierowana do Zbigniewa Ziobry

Czytaj też: Kierowca Andrzeja Leppera o szczegółach tajemniczej śmierci lidera Samoobrony

Wspomniano także o przesłuchaniu w sprawie ponad 100 osób. Zaznaczono, że na razie nikt nie został zatrzymany.

Czułowski powiedział, że dla wyjaśnienia sprawy konieczne jest uzupełnienie materiałów przekazanych przez stronę egipską.

Po uzyskaniu i przetłumaczeniu na język polski materiałów przekazanych przez egipskie organy ścigania, zwrócono się o ich uzupełnienie – poinformował rzecznik prokuratury.

Jak dodał Czułowski, materiały z Egiptu są potrzebne biegłym do wydania kompleksowej opinii sądowo-lekarskiej dotyczącej mechanizmu i przyczyn zgonu kobiety.

Podkreślił, że opinia ta jest kluczowa dla dalszego kierunku śledztwa.

Przedłużenie śledztwa ws. Magdaleny Żuk raczej nie ucieszy bliskich zmarłej i wiele innych osób zaangażowanych w wyjaśnienie śmierci kobiety.

Warto przeczytać: W Irlandii brutalnie zamordowano Polaka. Miał 40 ran kłutych! Policja ujawnia tożsamość i apeluje o pomoc

Podziel się