Szukaj

Gorąca debata w Sejmie na temat… nazizmu. Dostało się posłom PO za oczernianie Polski. Ich reakcja mówi wszystko [WIDEO]

25-01-2018 19:46
Debata w Sejmie o faszyzmie Fot. Daga / Twitter / screen
Podziel się

Krótki reportaż TVN o kilku neonazistach świętujących urodziny Hitlera w lesie stał się dobrym powodem, aby wywołać ogromną medialną burzę i szeroką dyskusję w Polsce o rzekomej fali faszyzmu, który ma zalewać nasz kraj. I nie tylko w Polsce. Okazuje się, że kwestią tą niezwykle zainteresowani są… Niemcy.

Choć w Polsce pojawiają się osoby, które można określić mianem neonazistów, to jednak w naszym kraju jest to problem wyjątkowo marginalny. W Niemczech neonaziści nie kryją się po lasach i otwarcie demonstrują swoje poglądy na dużych oficjalnie zarejestrowanych manifestacjach. W tym kraju legalnie działa partia neonazistowska, który ma nawet swojego europosła.

Koniecznie przeczytaj: Kto naprawdę propaguje w Polsce nazizm? Paweł Kukiz publikuje zdjęcia celebrytów ze swastykami. Większość to ulubieńcy lewicy [FOTO]

Czytaj też: Marek Jakubiak przypomina niewygodne dla Izraela fakty: „Znamy przykłady Żydów, którzy denuncjowali swoich współbraci za pieniądze” [wideo]

Jak informował niedawno Cezary Gmyz, według oficjalnych danych niemieckiego MSW w 2016 roku w Niemczech miało miejsce 466 demonstracji neonazistowskich i 223 koncerty takiej muzyki. Jest to więc nieporównywanie większa skala zjawiska niż w Polsce. Przykłady takich demonstracji można zobaczyć tutaj.

Mimo tego, Niemcy żywo interesują się ruchami neonazistowskimi w naszym kraju, a dyskusja jaka wybuchła w Polsce po wyemitowaniu materiału TVN jest przedmiotem szerokich komentarzy w Niemczech.

Wielu dziennikarzy jest zdania, że to jest celowe działanie:

Niestety, wydaje się, że oczernianie Polski w niemieckojęzycznych mediach przynosi zmierzony skutek.

Do całej sprawy odniósł się dzisiaj w Sejmie poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak, który ostro skrytykował posłów PO za ich udział w atakowaniu Polski.

Z kolei poseł niezrzeszony Janusz Sanocki zwrócił uwagę, że błędnie nazizm utożsamiany jest z prawicą, a faszyzm był ruchem czysto lewicowym.

Nie zabrakło również emocjonalnych wystąpień opozycji, która oczywiście wszędzie dopatruje się przejawów faszyzmu.

Katarzyna Lubnauer przy okazji zaliczyła małą wpadkę.

Sprawę skomentował również Ryszard Petru - oczywiście w swoim stylu:

Warto przeczytać: Poseł PO przekonywał, że Polacy mordowali Żydów. Marek Jakubiak nie wytrzymał, przypomniał pewne fakty [WIDEO]

Podziel się