Szukaj

Polacy zostali gorzej potraktowani niż obcokrajowcy. Tylko zagraniczni studenci będą jeździć darmową komunikacją

20-06-2018 15:31
komunikacja miejska, Rzeszów Fot. Poprostu Przemek / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Radni z Rzeszowa w trakcie wtorkowej sesji Rady Miasta przegłosowali darmowe przejazdy komunikacją miejską dla studentów z zagranicy. Polscy studenci nie uzyskali takiego przywileju. Internauci nie kryją wściekłości.

Przywilej będzie dotyczył ok. 2 tys. studentów z zagranicy. Głównie są to obywatele Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Kazachstanu, Hiszpanii, Litwy, Turcji i Indii, którzy przyjechali na studia do Rzeszowa.

Za darmową komunikacją miejską dla obcokrajowców opowiedziało się 23 radnych, przeciw było siedmiu. Uzasadniając inicjatywę, samorządowcy przekonywali, że to element promocji i ważny „czynnik miastotwórczy”.

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczne zachowanie profesora UW! Piotr Balcerowicz namawia studentów i pracowników uczelni do udziału w Strajku Kobiet!

Czytaj też: Komunikacja miejska w Madrycie wprowadziła zakaz rozkładania nóg przez mężczyzn

Studenci to ogromna promocja dla miasta i uczelni. W tej chwili uczelnie walczą o studentów. Zależy mi na tym, aby w naszych uczelniach uczyło się jak najwięcej studentów, w tym zagranicznych, bo to wymiana doświadczeń

- powiedział prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Innego zdania był radny PSL Waldemar Kotula, który zauważył, że za granicą polskim studentom nie są przyznawane podobne przywileje.

Studiowałem w Portugalii, gdzie sam musiałem opłacić akademik i transport

- stwierdził Kotula.

W trakcie głosowania odrzucono projekt radnych PiS, którzy proponowali darmową komunikację dla wszystkich uczniów i obniżenia cen biletów dla studentów o 50%.

Internauci komentują decyzję władz Rzeszowa, nie kryjąc rozżalenia.

Warto przeczytać: Wojciechowska przyznaje, że była wielokrotnie molestowana przez obcokrajowców [WIDEO]

Podziel się