Szukaj

Danuta Wałęsa żali się, że za komuny było jej lepiej

12-10-2016 20:29
Danuta Wałęsa, zona Lecha Wałęsy Fot. Sławek / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

W czasie spotkania autorskiego w bibliotece miejskiej w Rybniku Danuta Wałęsa, mimo początkowych zapewnień, że chciałaby uniknąć tematu polityki, w pewnym momencie zaczęła ostro krytykować rząd Prawa i Sprawiedliwości, w mocnych słowach oceniła też postawę obecnej prezydentowej, Agaty Kornhauser-Dudy.

Danuta Wałęsa w czasie spotkania postawiła m.in. tezę, że obecny rząd narzuca ludziom sposób, w jaki mają żyć i myśleć. Była prezydentowa stwierdziła, że tak źle czuje się w obecnej sytuacji politycznej, że lepiej jej było za komuny:

W tej chwili nasz rząd chce nam narzucić wszystko: nasze życie, nasze myślenie. Ja się dzisiaj tak boję, że za komuny się tak nie bałam. Może to wynika z tego, że byłam młodsza i nie miałam wyobraźni, co człowiek może zrobić innemu człowiekowi – powiedziała żona Lecha Wałęsy.

Koniecznie przeczytaj: Wałęsa znowu nawołuje do używania przemocy? „Młotkiem trzeba by ich...”

Czytaj też: Wałęsa oficjalnie z Platformą Obywatelską. Co z KOD-em?

Była pierwsza dama stwierdziła też, że obecny rząd utrzyma się maksymalnie do wiosny, później ludzie wyjdą na ulicę, a ona będzie szła w pierwszym rzędzie. W reakcji na opinię jednej z kobiet z sali, która stanęła w obronie Prawa i Sprawiedliwości, Danuta Wałęsa odpowiedziała:

Kaczyński mówi takie słowa na mojego męża i pani mówi, że PiS dobrze rządzi? Do wiosny będzie rządził, bo wyjdą ludzie na ulice i ja sama będę w pierwszym szeregu!

Oceniając z kolei działalność Agaty Kornhauser-Dudy, Wałęsa zarzuciła jej, że obecna pierwsza dama za mało się angażuje, „zwłaszcza na rzecz kobiet”.

Dziennikarze ją pytają, a ona ucieka, a przecież jest wykształcona i zna wiele języków. Powinna przekazywać swoje opinie, a także opinie różnych środowisk - np. nauczycieli - przekazywać mężowi. My nie mamy ani prezydenta, ani prezydentowej. (…) Mamy prezydenta i prezydentową, ale tylko na papierze.

„Dostało” się też Beacie Szydło:

To nie są plotki, że my mamy panią premier, która jest kobietą, ale chodzi w spodniach i decyzje mężczyzn wykonuje.

Warto przeczytać: Wałęsa uważa, że Trump został prezydentem, bo się na nim wzorował. Chce się z nim spotkać i „poważnie porozmawiać”

Podziel się