Szukaj

Jonny Daniels „przeprasza” Grzegorza Brauna za nazwanie go idiotą. Jednocześnie sugeruje, że Braun jest… Żydem. Reżyser odpowiada [foto]

17-02-2018 16:08
Jonny Daniels „przeprasza” Grzegorza Brauna Fot. Polonia Christiana/ TV wPolsce / You Tube / screen
Podziel się

Jonny Daniels w swoim krótkim komentarzu na Twitterze napisał, że przeprasza Grzegorza Brauna za nazwanie go idiotą. Jednocześnie prezes fundacji From the Depths zasugerował, że reżyser jest… Żydem.

Chciałbym publicznie przeprosić p. Grzegorza Brauna za nazwanie to idiotą. Nie wolno tak postępować. Wyzywanie ludzi, bo się z nimi nie zgadzamy, jest dziecinne. Moje przeprosiny nie są podyktowane faktem, że p.Braun jest Żydem, ale tym, że jest po prostu człowiekiem.Przepraszam! - napisał Jonny Daniels.

Koniecznie przeczytaj: Jak widać nawet współpracę z Niemcami da się wybielić. „Polacy kolaborowali z chciwości i nienawiści, Żydzi – aby się ocalić” – Jonny Daniels znów szokuje

Czytaj też: Jonny Daniels uderzył w Rafała Ziemkiewicza za jego wpis o zbrodni w Jedwabnem. Publicysta odpowiedział mocną ripostą [FOTO]

Żydowski działacz nawiązał w ten sposób do swojego wpisu z 11 listopada, kiedy przy okazji Marszu Niepodległości oskarżył Brauna o rasizm i antysemityzm, jednocześnie nazywając go idiotą.

Od razu rzuca się w oczy że „oficjalne przeprosiny” zostały napisane dość niechlujnie, a w pierwszym zdaniu Braun został określony jako „to”. Poza tym na końcu komentarza podkreślone jest, że przeprosiny należą się reżyserowi, bo… jest człowiekiem. Tak jakby, to mogła być kwestia sporna i trzeba o tym w ogóle wspominać.

Kolejna sprawa, to zasugerowanie przez żydowskiego działacza, że Grzegorz Braun jest Żydem, choć nie ma ku temu żadnych podstaw.

Polski reżyser już wcześniej komentował ataki Danielsa na jego osobę. Teraz sugestię o jego rzekomym żydowskim pochodzeniu podsumował dość krotko.

To dosyć zabawne, że najwyraźniej Żydzi nie mają na mnie niczego „gorszego” niż tylko publicznie zrobić ze mnie Żyda – stwierdził Braun.

Nie będę nawet próbował odnaleźć się w sytuacji, w której ktoś ewidentnie wystawia zapotrzebowanie na to, bym się tłumaczył, że nie jestem wielbłądem ani Eskimosem. Tej konwencji nie podejmę – dodał reżyser.

Sprawę skomentował także Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego, który bardzo ostro podsumował działania Danielsa.

Krytycznie wypowiadało się także wielu internautów.

Poniżej wypowiedź Brauna na temat Danielsa z grudnia ubiegłego roku.

Warto przeczytać: Skandaliczne zalecenia dziennikarza „Jerusalem Post” dla Polski. Poziomem tekstu zażenowany jest nawet Jonny Daniels: „To nieprzyzwoite”

Podziel się