Szukaj

Jak widać nawet współpracę z Niemcami da się wybielić. „Polacy kolaborowali z chciwości i nienawiści, Żydzi – aby się ocalić” – Jonny Daniels znów szokuje

18-02-2018 23:18
Jonny Daniels Fot. Telewizja wPolsce / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Jonny Daniels skomentował wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego poświęconą nowelizacji ustawy o IPN. Szef fundacji From the Depths miał sporo do zarzucenia polskiemu szefowi rządu.

Wszystko zaczęło się od Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, na której głos zabrał między innymi Mateusz Morawiecki. Polski premier próbował wytłumaczyć, dlaczego nowelizacja ustawy o IPN jest potrzebna. W pewnym momencie z jego ust padło zdanie:

Jest to niezmiernie ważne, aby zrozumieć, że oczywiście nie będzie to karane, nie będzie to postrzegane jako działalność przestępcza, jeśli ktoś powie, że byli polscy sprawcy. Tak jak byli żydowscy sprawcy, tak jak byli rosyjscy sprawcy, czy ukraińscy. Nie tylko niemieccy.

Koniecznie przeczytaj: Jonny Daniels „przeprasza” Grzegorza Brauna za nazwanie go idiotą. Jednocześnie sugeruje, że Braun jest… Żydem. Reżyser odpowiada [foto]

Czytaj też: Dlaczego Żydzi są święcie przekonani, że w czasie II wojny światowej ich rodziny mordowali Polacy? Wyjaśnienie jest bardziej prozaiczne niż się powszechnie wydaje

Ta wypowiedź wywołała w Izraelu ogromne poruszenie. Szerzej pisaliśmy na ten temat tutaj: Mateusz Morawiecki rozwścieczył media oraz rząd w Izraelu. Zareagował nawet Benjamin Netanjahu: „Mówi jak zwyczajny negacjonista Holokaustu” [wideo]

Również szef fundacji From the Depths Jonny Daniels postanowił wyrazić swoją opinię.

Negowanie Holokaustu to nie tylko negowanie faktu, że Holokaust miał miejsce. Jest to połączone także z przekręcaniem faktów w taki sposób, aby pasowały do nas i naszej narracji – zaczął Daniels.

W dalszej części jego wpisu pojawiło się oburzające stwierdzenie.

Musimy powiedzieć to jasno i szczerze. Byli Żydzi, którzy współpracowali z nazistowskimi Niemcami na małą skalę. Większość z nich robiła tak w nadziei, że w jakiś sposób ocali to ich życie, albo życie ich bliskich. Znacząca większość z tysięcy polskich kolaborantów czyniła to albo z chciwości, albo z czystej nienawiści. Ta ogromna różnica pomiędzy polskimi i żydowskimi kolaborantami jest powodem, dla którego zrównywanie ich jest jak najbardziej zdecydowanie negowaniem Holokaustu – uznał Daniels.

Warto przeczytać: Skandaliczne zalecenia dziennikarza „Jerusalem Post” dla Polski. Poziomem tekstu zażenowany jest nawet Jonny Daniels: „To nieprzyzwoite”

Podziel się