Szukaj

Daniel Olbrychski o rządach Prawa i Sprawiedliwości: „Putin i tysiące moskiewskich agentów nie byli tak skuteczni jak Jarosław Kaczyński”

24-05-2018 15:54
Daniel Olbrychski, aktor, 2014 Fot. PO / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Daniel Olbrychski słynie z niezwykle krytycznych wypowiedzi na temat rządów polityków Prawa i Sprawiedliwości i ich lidera Jarosława Kaczyńskiego. Nie inaczej było podczas ostatniego wywiadu, którego udzielił portalowi gazeta.pl. W trakcie rozmowy aktor znów nie szczędził mocnych słów.

Podczas rozmowy Daniel Olbrychski przyznał, że „rosyjskie” nastawienie społeczeństwa polskiego do wyborów sprawia, że większość parlamentarna jest wynikiem nie tyle poparcia opinii publicznej, co jej bierności: 

Większość parlamentarna jest wyrazem bierności prawdziwej większości w tym kraju - mam na myśli absencję podczas wyborów.

W trakcie wywiadu aktor znów niezwykle dosadnie ocenił działalność polityczną prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego. Jak stwierdził, polityk ten niezwykle skutecznie manipuluje społeczeństwem poprzez takie tematy jak katastrofa smoleńska:  

Koniecznie przeczytaj: Daniel Olbrychski ostrzega przed bolszewickim systemem w Polsce. Dostało się zwłaszcza młodym, którzy głosują na PiS. Internet bez litości [foto+wideo]

Czytaj też: Sondaż na najlepszego prezydenta sprawującego swój urząd w III RP. Zwycięzca był bezkonkurencyjny

Jarosław Kaczyński doszedł do wniosku, że dobrze jest manipulować społeczeństwem. Bo to najskuteczniejszy sposób dochodzenia do władzy i jej utrzymania. Do tego stosuje dewizę „dziel i rządź”. Katastrofa smoleńska jest tego klasycznym przykładem.

Nieco później Daniel Olbrychski dodał:

Putin i tysiące moskiewskich agentów, chcący podzielić Polaków, nie byliby tak skuteczni, jak spiskowa teoria dwójki ludzi - Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza.

W trakcie wywiadu aktor wypowiedział się również na temat osiągnięć III RP. Jak stwierdził, jego zdaniem, to najpiękniejszy okres w całej historii Polski:

Zgadzam się z profesorami Henrykiem Samsonowiczem i Januszem Tazbirem, że czas od 1989 roku jest najpiękniejszym w historii Polski. To, jak nasz kraj rozkwitł, można porównać tylko do okresu Kazimierza Wielkiego

 

Warto przeczytać: Kilkuletnia dziewczynka przeprowadziła wywiad z reprezentantami polskimi. „To był mój najlepszy wywiad w życiu” [wideo]

Podziel się