Szukaj

„Daj piątaka na lewaka” - Razem zainspirowane Nowoczesną?

09-10-2016 09:31
„Daj piątaka na lewaka” - Razem Fot. Razem / Facebook
Podziel się

Partia Adriana Zandberga podobnie jak Nowoczesna z powodu błędów w sprawozdaniu finansowym z ubiegłych wyborów parlamentarnych straci prawdopodobnie grube miliony z subwencji. Razem postanowiło wziąć wzór z ugrupowania Ryszarda Petru i poprosić wyborców o pieniądze. Zbiórka prowadzona jest w Internecie i na ulicach pod dość oryginalnym hasłem: „Daj piątaka na lewaka”.

Skrajnie lewicowe ugrupowanie, prosząc o wsparcie, mówi o tym, jak bezduszna biurokracja chce im zabrać pieniądze od wyborców. Jeżeli Sąd Najwyższy podtrzyma decyzję Państwowej Komisji Wyborczej partia, Razem straci 9 mln z subwencji.

5,77 złotego rocznie – tyle każda wyborczyni i każdy wyborca przekazali Razem, oddając na nas głos w wyborach. Teraz okazuje się, że wola pół miliona Polek i Polaków jest niczym w zderzeniu z bezduszną biurokracją. Absurdalna administracyjna decyzja ważniejsza jest niż wynik wyborów. Nasz błąd nie przyniósł nam żadnych korzyści, nie da się nam zarzucić złych intencji. Państwo nie dało nam żadnej możliwości, żeby go naprawić – tak jak to może to zrobić każdy podatnik i podatniczka, która błędnie wypełniła PIT. Teraz mamy utracić 900 razy tyle, ile wyniosła kwota naszej pomyłki! – przekonuje na swoich plakatach Razem.

Koniecznie przeczytaj: Nowoczesna straci miliony. Bankowiec Petru nie potrafi zrobić przelewu

Czytaj też: Ryszard Petru krytykuje reformę edukacji i zalicza kolejną wpadkę!

Partia apeluje też o środki do „walki z bezdusznych systemem” i „walkę o prawa najuboższych”.

Nie poddajemy się! Nielogiczną decyzję o odebraniu subwencji będziemy podważać przed Sądem Najwyższym. Niezależnie od wyniku tej sprawy, będziemy dalej działać, walczyć o prawa najuboższych i najsłabszych, tych, którzy sami nie mają siły się o nie upomnieć! Już teraz prosimy Was o wsparcie naszej walki z bezwzględnym systemem! – dodaje.

Przypomnijmy, partia Ryszarda Petru również zaapelowała do swoich sympatyków o wpłacanie pieniędzy. W tym przypadku Nowoczesna jednak woli dostać przynajmniej 10 zł, jedno z haseł akcji brzmi „Dycha dla Rycha”. Jednak jak na razie ugrupowanie Nowoczesnej nie zostało zalane wpłatami od wyborców. Co więcej, organizowana przez nich zbiórka pieniędzy okazała się nielegalna: Zbiórka pieniędzy prowadzona przez Nowoczesną nielegalna!

Warto przeczytać: Nowoczesna nie płaci rat kredytu zaciągniętego na kampanię wyborczą!

Podziel się