Szukaj

Poseł Kukiz’15 przejdzie do partii Korwina? Jakubiak odpowiada na doniesienia mediów [WIDEO]

27-11-2017 22:26
Marek Jakubiak Fot. Telewizja wPolsce / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Wczoraj media obiegła zaskakująca informacja dotycząca Marka Jakubiaka. Według nieoficjalnych doniesień medialnych poseł Kukiz’15 miał zdecydować się na przejście do partii Wolność. Polityk został zapytany o sprawę w dzisiejszym wywiadzie dla telewizji wPolsce.

Informację o dołączeniu przez Marka Jakubiaka do partii kierowanej przez Janusza Korwin-Mikkego podał wczoraj portal wSensie.pl, który powoływał się na swojego informatora. W prawicowych mediach pojawiły się sugestie, że decyzja o przejściu do partii Wolność zapadła w czasie ostatnich imienin Korwin-Mikkego, na których pojawił się również Marek Jakubiak.

Koniecznie przeczytaj: TV Republika odwołała program z Korwin-Mikke. Prezes Wolność odpowiada w swoim stylu [FOTO]

Czytaj też: Politycy Nowoczesnej nadzorowani przez telewizję TVN? „Chodźcie do przodu, bo TVN dzwonił, że nas nie widać” [WIDEO]

Poseł Kukiz’15 pytany był o to w czasie dzisiejszej porannej rozmowy w studiu wPolsce. Co ciekawe polityk robił wszystko, aby uniknąć jednoznacznej odpowiedzi, mimo kilku podejść dziennikarza.

No, cóż… Byłem na imieninach u pana prezesa. Sam opublikowałem zdjęcia z tej imprezy, żeby potem nie było plotek. I sam spowodowałem te plotki – żartował polityk.

Czyli u Janusza to były tylko imieniny? – padło pytanie.

Oczywiście, sto pięćdziesiąt lat panie Januszu! – odparł Jakubiak.

Fragment rozmowy dotyczący partii Wolność od ok. 3.10 minuty poniższego wywiadu.

Ugrupowanie kierowane przez Janusza Korwin-Mikkego zyskało niedawno jednego posła w Sejmie. Jacek Wilk opuścił Kukiz’15 i dołączył do partii Wolność na początku listopada.

Tymczasem Marek Jakubiak został ostatnio usunięty z prezydium klubu. Już wtedy pojawiły się pierwsze plotki o jego odejściu z Kukiz’15.

Warto przeczytać: Kukiz w brytyjskim raporcie o... ekstremizmie. Jego klub poselski i stowarzyszenie Endecja na liście najbardziej nacjonalistycznych ruchów w Europie

Podziel się