Szukaj

Członek gminy żydowskiej skrytykował nowelizację ustawy o IPN. Jako argument podał przykład relacji o... mordowaniu Żydów przez oddział AK [WIDEO]

04-02-2018 21:12
Żyd o AK w TVP Info Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W sobotnim odcinku programu „Studio Polska” na antenie TVP Info przedmiotem gorącej dyskusja była nowelizacja ustawy o IPN. O nowych zapisach w polskim prawie krytycznie wypowiedział się m.in. członek warszawskiej gminy żydowskiej Andrzej Zozula. Podany przez niego przykład oburzył internautów.

Andrzej Zozula w trakcie swojej wypowiedzi stwierdził, że, wedle jego domysłów, Izrael obawia się, iż wspomniana nowelizacja ustawy będzie wykorzystywania do „tłumienia poszukiwania prawdy o Holocauście na ziemiach polskich”. Członek warszawskiej gminy żydowskiej podał przykład relacji świadków – ocalałych z Holocaustu Żydów, którzy przekonani są, że ich rodziny wymordował oddział AK.

Sformułowanie tej ustawy jest takie, że ono umożliwia ściganie bardzo różnych rzeczy. Pozwolę sobie przytoczyć przykład. Nie mówimy o działalności artystycznej lub naukowej, ale np.:

Koniecznie przeczytaj: Dlaczego Żydzi są święcie przekonani, że w czasie II wojny światowej ich rodziny mordowali Polacy? Wyjaśnienie jest bardziej prozaiczne niż się powszechnie wydaje

Czytaj też: Ten spot ma przypominać światu, że to Polacy ratowali Żydów podczas II wojny światowej. „Nadal stoimy po stronie prawdy” [WIDEO]

Dziennikarz zebrał relację ocalałych Żydów. Mówią oni, że ocaleli przez przypadek, gdyż ich rodzina ukrywała się w lesie. Przyszedł oddział leśny partyzantów, i ich wybili. Według tego, co wiedzą oni… Oni się uratowali, bo ich akurat wtedy nie było. Poszli po żywność albo coś takiego. Według tego co wiedzą, był to oddział Armii Krajowej. Może to nie był oddział Armii Krajowej. Oni to tak wiedzą, oni to tak przekazują.

W świetle tej ustawy jest to przypisywanie faktów, może nie narodowi, ale Państwu Polskiemu. Armia Krajowa była oficjalnymi siłami zbrojnymi Państwa Polskiego. Może to ich wrażenie jest słuszne, albo nie słuszne, ale w świetle tej ustawy dziennikarz, który to napisał, może być karany trzyletnim więzieniem.

Po tej wypowiedzi w studiu zapanowała cisza i niemała konsternacja. Absurdalny przykład z historią o mordowaniu Żydów przez żołnierzy AK oburzył internautów.

Poniżej cały program „Studio Polska”. Wypowiedź Andrzeja Zozuli od ok. 10 minuty nagrania.

Warto przeczytać: To nagranie ma pokazać całemu światu prawdę. Bez manipulacji, bez przekłamań – autentyczne kadry i rzetelne dane odnośnie II wojny światowej [wideo]

Podziel się